Podvodné emaily alebo možnosť zarobiť?

Mark Litchfield však otvoril takúto správu a priviedol ho na cestu, ktorá ho zatiaľ započítala na $ 1,5m (£ 1,15m) – to všetko legitímne.
 
E-mail bol z jednorazového webového gigantu Yahoo, teraz vo vlastníctve Verizon Media, a ponúkol pánovi Litchfieldovi niekoľko tisíc dolárov ako odmenu za nájdenie chyby v kóde svojej webovej stránky.

marketing
 
E-mail bol prekvapením, pretože zabudol na nájdenie chyby.
 
"To je, keď som si uvedomil, že v tom sú peniaze."
 
Yahoo, rovnako ako rastúci počet veľkých spoločností, platí, keď ľudia nájdu medzery vo svojom webovom kóde, ktorý by mohol byť zneužitý škodlivými hackermi.
 
Prostredníctvom horkej skúsenosti sa Yahoo dozvedela, čo sa stane, keď chýbajú chyby. V rokoch 2013 a 2014 utrpel dve masívne porušenia. Údaje o viac ako jednej miliarde používateľov sa stratili.
 
Zintenzívnila svoje úsilie pri hľadaní chýb v dôsledku týchto porušení – tam, kde prichádza pán Litchfield a iní ako on.
 
Títo etickí hackeri sa zaregistrujú v spoločnostiach ako Hacker One, Bug Crowd, Synack a ďalší, ktorí spúšťajú bug bounty programy v mene spoločností.
 
Učenie na mieste chyby v pracovnom kóde môže pomôcť zdokonaliť počítačové zručnosti
A podľa pána Litchfielda to môže urobiť ktokoľvek.
 
"Nemôžem kódovať – ​​vôbec," povedal. "Napriek tomu sa mi podarilo byť mimoriadne úspešný, takže to dokázal doslova ktokoľvek."
 
No, možno.
 
gmail

Pán Litchfield nesmie kódovať, ale má iné technické zručnosti. Po rokoch práce v bezpečnostnom priemysle sa obrátil k lovu chýb, kde sa stal odborníkom na protokoly, ktorými sa riadi spôsob výmeny počítačov.
 
Nájdenie chýb v spôsobe prenosu dát ho započítalo do výplaty za nárazník.
 
Chytenie chyby
Pre kohokoľvek, kto chce obviniť podobnú stopu v miliónoch dolárov, alebo dokonca len začína kariéru v kybernetickej bezpečnosti, s vedomím, že pán Litchfield má desaťročia skúseností, na ktoré sa môže obrátiť, môže byť skľučujúci.

Publikováno v Web