Spánok ako dar

Spánok nie je len tak náhodou. Rovnako ako nič na tomto svete. Spať jednoducho potrebujeme a je to pre naše zdravie úplne nevyhnutné. Počas spánku sa telo regeneruje, naberá novú energiu a vypúšťa z mysle zbytočné myšlienky, ktoré viac nepotrebuje. Bez neho by sme boli neustále unavení, mrzutí a jednoducho by sme nemohli fungovať. Bez spánku sa proste nedá žiť. A práve preto je takú dôležité dbať o to, aby bol náš spánok vždy veľmi kvalitný a aby skutočne stál za to. Ak by ste aj vy chceli konečne prísť na rozumnú príčinu, prečo sa vám už dlhodobo nedá spávať, možno hľadáte práve tento článok.

lockdown-slee

Niekedy zaspíme ako bábätká, inokedy to je oveľa viac namáhané a v iné dni to nejde ani trochu http://www.eurabia.cz/Articles/31739-italsti-politici-drzi-kvuli-imigrantum-hladovku-aneb-ztrapnit-se-jiz-vice-nemohli-.aspx Ak sa vám už aspoň raz za život prihodilo, že ste v noci nemohli spávať, isto dobre poznáte aký je to pocit. Ležíte v noci vo vašej posteli, neustále sa prehadzujete, neviete si nájsť pohodlnú polohu, premýšľate nad vecami, nad ktorými jednoducho premýšľať nechcete, ale vaše myšlienky sa akoby nedali zastaviť a neustále vám bez prestávky víria v hlave. Niekedy je to dokonca až také nemožné, že všetky nádeje na spánok rýchlo pochováme, postavíme sa z postele a ideme jednoducho robiť niečo iné, užitočné, pri čom nám ubehne čas pretože spánok nepripadá v úvahu.

NSF_10_L_Sleepfoundation_HowExcessiveSleepCanAffectYourMetabolism_Purchased_1440x600

Počas nasledujúceho dňa ste potom unavení, mrzutí a neviete sa dočkať noci pričom dúfate že sa konečne vyspíte. Ak poznáte dobre tento scenár alebo je ten váš iba o niečo odlišný, skúste sa zamyslieť nad rôznymi príčinami vašej nespavosti. Trápi vás niečo? Ak nie príčina môže byť aj veľmi prostá a jednoduchá. Kedy ste naposledy menili váš matrac? Že si už ani nespomínate? Práve starý a nekvalitný matrac môže byť hlavnou príčinou vašej nespavosti. Navštívte preto aj vy matrace Segum a pokúste sa vybrať si matrac, ktorý vás raz a nadobro zbaví vašich problémov s nespavosťou, s nami to nebude ťažké.