Výhody zahraničného štúdia

Tí z vás, ktorí už ste študovali v  zahraničí , určite poznáte ďalšie dobré dôvody na štúdium v zahraničí.


1. Vyzerá to dobre na vašom životopise


Ak môžete preskúmať novú krajinu a súčasne získať medzinárodné zručnosti na získanie slušného postgraduálneho zamestnania, potom je to celkom dobré.

zápisník


2. Vycibrite svoje jazykové schopnosti


Pamätáte na znalosti cudzieho jazyka, ktoré ste získali v škole? Nie, ani ja. Obnovte ich štúdiom v zahraničí; možno vás prekvapí, koľko si toho pamätáte.


3. Život v cudzej krajine je úplne odlišný, ako keď idete len na dovolenku


V dlhodobom horizonte budete môcť lepšie spoznať miesto, kde študujete, zdokonaliť si svoje vedomosti o danom mieste, napríklad môžete zistiť, kde predávajú najlepšiu kávu, aké turistické nástrahám sa vyhnúť a ako vyťažiť čo najviac z nového mesta.


4. Zoznámte sa s rôznym okruhom ľudí

 

Ak sa budete stretávať s rôznym typom ľudí, pomôže vám to nielen rozvinúť svoje zručnosti v komunikácii s ľuďmi, ale tiež lepšie spoznáte druhých.


5. Vytvoríte si celoživotné priateľstvá


Nemusíte mať radi všetkých ľudí, s ktorými sa stretnete, ale je pravdepodobné, že sa stretnete aspoň s jedným celoživotným priateľom.


6. Študujte a učte sa inak


Často tí, ktorí študujú v zahraničí, zažijú úplne nový spôsob výučby. To môže byť skľučujúce, ale tiež otvorí vašu myseľ novým spôsobom učenia.

počítač


7. Získajte nezávislosť


Nie je ľahké byť nezávislý, ale je to tiež oveľa lepšie ako žiť so svojimi rodičmi.


8. Učte sa sebavedomiu


Pobyt v zahraničí je najdôležitejším testom sebadôvery. Keď sa vrátite späť, budete sa pravdepodobne menej spoliehať na ostatných a budete niesť väčšiu zodpovednosť za seba.


9. Získate lepšie vedomosti o rôznych kultúrach


Je to aj niečo, čo môžete rozvíjať pri štúdiu v zahraničí!

 

10. Pozrite sa na vlastnú kultúru pomocou nového pohľadu


Je ľahké prijať svoju vlastnú kultúru ako absolútnu, ale žijete v inej krajine a môžete pomôcť ostatným lepšie pochopiť vašu kultúru, čo vám umožní rozvíjať vlastné názory, a nie jednoducho prijímať len tie, ktoré sú definované tým, odkiaľ pochádzajú.

Výhody zahraničného štúdia
4.3 (85%)4