Funkčná a očarujúca kuchyňa, ktorá má šmrnc

Kuchyňa je miestom, kde sa stretáva celá rodiny. Takto je to aspoň u nás. Ak to takto vy nemáte, mali by ste sa nad sebou zamyslieť, pretože spoločné raňajky, obedy alebo večere, jednoznačne utužujú rodinné vzťahy. To ale teraz dajme bokom. Chcem sa totiž venovať niečomu inému, a to kuchynskému dizajnu a zároveň praktickej stránke. Táto miestnosť môže vyzerať naozaj očarujúco. Navyše si kuchyňu môžete skrášliť a urobiť praktickou, doslova za pár drobných.
Drevený lopár na kuchynskej linke, rozpolený pomaranč a nakrájaný banán

Detail, ktorý urobí veľa

Začnem kuchynskou linkou, teda vlastne stenou, ktorá je za ňou. Roky som na ňu lepila rôzne fólie. Boli pekné a vraj sa mali i jednoducho umývať, no k tomu by som vedela povedať svoje. Keď som ich napríklad oprskala paradajkovým pretlakom, verte, že nešiel dole ani za svet. Nehovoriac o tom, že sa už po nejakom týždni, začali zo steny pekne odliepať. Tento problém som vyriešila veľmi esteticky a zároveň prakticky. Za linku som si nechala namontovať sklenené zástenu do kuchyneLMmont. Páni moji, vyzerá to výborne a už nemusím bojovať s nezmysleným drhnutím fólií alebo samotnej steny. Hovorím. Detail, ktorý ale urobí naozaj veľa.

Pohrajte sa so svetlom

Svetlo je základ každého priestoru, teda aj kuchyne. Mali by ste sa snažiť využiť hlavne to denné. Ja som nechala v kuchyni vymeniť malé okná, za naozaj velikánske. S miestnosťou to urobilo naozajstné divy. Nezabúdajte však ani na umelé osvetlenie. V kuchyni veľmi pekne vyniknú bodové svetlá, ktoré navyše poslúžia aj ako veľmi dobrý pomocník pri varení a krájaní.Sklenené poháre, fľaše, digestor a zelený kvet v kuchyni

Majte pekný stôl

Nikdy by mi nenapadlo, ako veľa, urobí s kuchyňou pekný a veľký jedálenský stôl. Ja som si zaobstarala stôl z masívneho dreva a v kombinácii so spomínanou sklenenou zástenou, to vyzerá jednoducho úžasne. Ten váš, samozrejme nemusí byť z masívu. Veľký, mohutný a výrazný stôl, však kuchyňu zásadne ozvláštni.