Von z komfortnej zóny

Ľuďom často záleží na hlúpostiach a kašlú na veci, ktoré by pre nich mali byť dôležité. To je taká klasika, taká rutina, s ktorou sa stretávame skutočne neustále. Nemalo by to byť niečo, kvôli čomu budeme mať výčitky, no napriek tomu je veľmi dôležité si uvedomiť, že aj keď je na svete množstvo vecí, ktoré ľudia považujú za dôležité, konečný rebríček predsa len udávate iba vy a nikto iný. A na to nikdy nezabúdajte, pretože nech sa deje čokoľvek, je to v konečnom dôsledku iba na vás. Ja som mala dlho výčitky, keď som sa starala o seba a nedbala som na veci, ktoré mi radia moji rodičia a moji kamaráti.

udička

NEMAJ VÝČITKY
Vedela som, že je to hlúposť a že si môžem robiť čo chcem, ale aj tak som mala pocit, že niekoho neustále do niečoho nútim a práve to bolo niečo, čo ma deprimovalo. Vedela som, že je to už iba na nás. Takže som sa rozhodla, že si nájdem koníček, ktorý ku mne na prvý pohľad vôbec nebude pasovať, ale ja sa s ním stotožním. Rozhodla som sa preto, že začnem chodiť na ryby. Kúpila som si teleskopické udice, zobrala som si auto a odviezla som sa ku rybníku. Kašľala som na veci, ktoré sa diali okolo mňa, proste som to urobila. A stalo sa niekoľko vecí.

zlatá udička

  1. Zistila som, že to milujem. Že je to naozaj úžasné, pretože môžem robiť niečo, čo ku mne možno nesedí, ale mne sa to ohromne páči. A to je niečo, čoho sa jednoducho nezbavím.
  2. Športujem. Robím niečo pre seba. A práve to ma naozaj napĺňa šťastím. Takže čo viac by som mala chcieť? Aj keď to možno nie je šport v pravom slova zmysle, aspoň nesedím iba doma na zadku.
  3. Prekonala som svoju komfortnú zónu a odhodlala som sa urobiť niečo, čo by som na seba predtým nikdy nepovedala. Teraz môžem skutočne povedať, že robím, čo len chcem. A to je niečo, čo je pre mňa úžasné. Skúste to niekedy urobiť aj vy a uvidíte sami, čo sa zrazu stane a aké úžasné to nakoniec bude. Skúste to!