Ako sa žije uprostred krehkosti?

Jedným z nich môže byť tiež sklo, ktoré sa teší obľube aj medzi dizajnérmi. Vedia si s ním pohrať a vďaka nemu dodajú celému priestoru moderný a luxusný vzhľad. Je to láska na prvý pohľad, ktorá nekončí ani po rokoch.

Vďaka špeciálnej úprave sa znižuje pocit chladu a môžete zabudnúť aj na ohmatané povrchy.
Pri výrobe skla do interiéru sa totiž používajú vyspelé technológie, ktoré zaručujú tie najlepšie vlastnosti. Jeho elegancia a vzdušnosť vás určite osloví.
Využíva sa často pre nábytok, steny, schodiská, sklenené posuvné dvere alebo zábradlie.

posuvné dveře

Najvyššou akosťou oplýva jeho kalený variant. Dosky sa priamo v peci ohrievajú až na 700 stupňov a potom sa prudko chladia na vzduchu. Vďaka tomu je jeho odolnosť až trojnásobne vyššia najmä pri nárazoch. Pri dverách je ideálna hrúbka 8-10 milimetrov.

Kúzlo nanotechnológie
Skôr vás možno trápili šmuhy a rôzne odtlačky a nečistoty na povrchu napríklad pri stolíku. Vďaka novej technológii je už koniec aj týmto výhradám. Vrchná časť dosky je zmatnená a povrch vôbec nechladí. Táto úprava má aj ďalší priamy efekt a to ten, že sa od dosky stola neodráža svetlo a oči toľko netrpia. Úžasné, že?

Nahraďte drevo a tehly
Kalenému sklu sa dajú vyčítať snáď len tri veci: vyššia cena, náklady na ďalšie úpravy a otvory pre vypínače. Posledné uvedenú záležitosť si ale môže dohovoriť ešte pred kalením. Napriek tomu počítajte s vyššími nákladmi, ktoré vašu peňaženku asi príliš nepotešia. Záleží na tom, či vaša túžba po nádhere a dokonalosti je väčšia ako strach z výdavkov.

dveře posuvné

Veľmi dobre vyzerajú celoplošné obklady a tiež posuvné dvere, vďaka ktorým perfektne oddelíte jednotlivé izby. Zápach z varenia tak zostane iba v kuchyni a nikam ďalej sa už nedostane. Sú elegantné a pustia do celého priestoru dostatok denného svetla. Navyše ich môžete použiť aj do priečky o veľkosti 10 centimetrov.
Možnosti tohto materiálu sú proste úžasné. Nebojte sa ich vyskúšať aj vy na vlastnej koži.