Hobby, ktoré nie sú finančne náročné


1. Čítanie
Čítanie vás môže vzdelávať o svete alebo vás zaujať úžasným príbehom. Pravdepodobne máte v blízkosti knižnicu, ktorá je plná dobrých kníh k dispozícii za malý poplatok alebo sa knihy dajú stiahnuť aj z internetu. Nie nadarmo sa vraví, že čitateľ žije tisíc životov, než zomrie a človek, ktorý nikdy nečítal, žije len jeden.

kniha

2. Písanie
Ľudia sa zaoberali písaním od roku 3200 pred naším letopočtom – potrebujete len počítač alebo pero a papier. Pokiaľ máte fantáziu, tak písanie pôjde samo.

3. Kreslenie
Kreslenie je jedným z najlacnejších spôsobov, ako vyplniť voľný čas.

4. Naučte sa jazyk
Existuje hromada nádherných bezplatných zdrojov, ktoré vám pomôžu naučiť sa jazyk. Môžete počúvať nahrávky v cudzom jazyku na ceste do práce alebo zaplatiť si kurz. Čoskoro sa to na vás nalepí a takéto znalosti sa vždy zídu.

5. Vzdelávajte sa
Čítajte náučne knihy, pozerajte dokumenty, náučné filmy a prípadne si prečítajte Wikipédiu. Učenie sa o svete je zábavné a urobí z vás lepšiu osobu.

6. Beh
Ak je čítanie najlepším lacným intelektuálnym zážitkom, potom beh je v cvičení to isté. Môžete behať takmer kdekoľvek a potrebujete k tomu len dobré tenisky.

7. Plávanie
Nie je najlacnejšie, ale ak ste v blízkosti mora alebo vodnej nádrže, kde je vstup zadarmo, potom plávanie je skvelý spôsob, ako vyplniť voľný čas.

8. Cyklistika
Ak máte bicykel, môžete a ňom ísť na nákup alebo si len tak pojazdiť po okolí. Na začiatku zainvestujete ale potom to nebudete ľutovať.

9. Skúmanie mesta
Dávajte ale pozor, aby ste neporušili zákon. Preskúmavať vaše mesto,tunely, zvláštnosti a mosty môže byť vzrušujúce.

běh

10. Rybolov
Je to lacné, zábavné a skvelý spôsob, ako sa zabaviť so svojimi priateľmi.

11. Záhradkárstvo
Dáva vám prakticky skoro zadarmo zeleninu, ktorá je desaťkrát lepšie, než tú čo si kúpite v obchode. Je to skvelé.