Hobby sú základom šťastného života


Ak patríte medzi tých ktorých deň sa líši len číslom v kalendári, mali by ste sa zamyslieť nad tým, čo vás vo vašom živote naozaj teší. Ktorá činnosť vás napĺňa radosťou zo života? Objavte v sebe niečo čo vám vyčaruje úsmev na perách a pri čom zabudnete na každodenné starosti. Dokonca aj štúdiá ukazujú, že keď sa človek venuje nejakému  hobby, je zdravší a všeobecne úspešnejší. Čítajte ďalej a dozviete sa pár osvedčených tipov!

štětce

·         ZÁHRADNÍČENIE
Existuje lepší spôsob než stráviť voľný čas v kontakte s prírodou? Určite nie! Príroda je blahodarným zdrojom nie len pre naše fyzické, ale aj pre to psychické zdravie. Nemusíte mať dvor s veľkou záhradou, ak aj žijete v byte skúste si zaobstarať pár črepníkových kvetov a starostlivosť o ne vám zabezpečí čistý vzduch a k tomu dodá dobrý pocit!

pěstování
 
·         ČÍTANIE
Čítanie je výborný spôsob ako vzdelávania, tak aj oddychu. Osobne v ňom nevidím žiadne negatívum a to hneď z niekoľkých dôvodov:

1. Predstavivosť- všetko čo prečítate žije vo vašej hlave, postavy aj prostredie o ktorých čítate sú podľa vašich predstáv, čiže vniká dokonalá forma vášho vlastného príbehu, navyše si precvičujte fantáziu.
2. Učenie- nemusíte čítať pravopisný slovník, aby ste si z čítania zreteľne zlepšili gramatiku, to že si váš mozog formu slova zapamätá sa deje prirodzene a nemusíte pre to nič robiť!
3. Zdravie- nie nadarmo sa vraví, že čítanie je pre myseľ to, čo cvičenie pre telo, čítanie znižuje stres, zlepšuje pamäť, znižuje krvný tlak, zlepšuje koncentráciu, rozširuje obzory a navyše je to lacná forma zábavy!

·         TALENT
Najviac uvoľnene a prirodzene sa vraj mozog cíti, keď sa venujete niečomu, na čo máte prirodzený talent. V tomto prípade to môže byť množstvo vecí, niekto rád maľuje, fotografuje, iný štrikuje, spieva, hrá na hudobný nástroj, ďalší zasa rád športuje. Nájdite v sebe svoj prirodzený talent a cíťte sa vďaka nemu lepšie!

rostliny
 
·         ČÍM VIAC, TÝM LEPŠIE!
Čím viac vášní v sebe objavíte, tým spokojnejší budete. Tajomstvo spočíva v tom, že keď sa väčšinu svojho voľného času venujete veciam ktoré milujte, neostáva vám čas byť nešťastný a trápiť sa. Pokiaľ bude vaša radosť vychádzať z vášho vnútra, je úprimná.