Instagram

Ďalšia známa sociálna sieť, ktorá sa stala hitom tejto doby. O čo vlastne ide? Táto sociálna sieť je tu už nejaký ten čas. Spočiatku nemala veľa užívateľov, no nedávno nastal veľký „boom“.

twitter

Princíp tejto sociálnej siete spočíva v tom, že ako registrovaný užívateľ máte možnosť na svoj účet pridávať vaše fotografie. Tie zdieľate buď verejne alebo súkromne. To je už na vás a vašom uvážení. No nemali by ste zabúdať na fakt, že čo sa raz dostane na internet, to tam aj ostane. Takto zdieľané fotografie môžu vidieť ďalší užívatelia tejto sociálnej siete. Tí vám na danú fotografiu môžu odpovedať prostredníctvom komentárov, ktoré sú pod fotografiou. Užívatelia vám ju môžu takisto označiť srdiečkom, čo znamená, že vaša fotografia sa im páči. Každý užívateľ môže toho druhého takzvane „sledovať“. Tým si zabezpečíte, že pokiaľ daná osoba uverejní nejakú fotografiu, zobrazí sa vám automaticky pod ostatnými užívateľmi, ktorých sledujete.

aplikace

                Princípom sa teda dosť podobá na Facebook, len s tým rozdielom, že Instagram obsahuje len fotografie alebo krátke videá. Každá fotografia alebo video, môže sledovať viac užívateľom vďaka takzvaným „hashtag“, ktorý má symbol mriežka. Po vložení fotografie zadáte mriežku a za mriežku napíšte krátky text väčšinou bez diakritiky, ktorý súvisí s fotografiou alebo videom. Tieto krátke texty za mriežkou slúžia ako unikátny kľúč k vyhľadávaniu určitých príspevkov, ktorý si chce nejaký užívateľ pozrieť.

instragram

Pri dostatočnej aktivite na vašom účte môžete získavať stále rastúci počet sledujúcich užívateľov a získavať stále viac a viac srdiečok na dané príspevky. Takto si dokážete získať veľkú skupinu ľudí, ktorí budú o vás a vašom súkromnom živote vedieť viac. Presne to je účel tejto sociálnej siete. Spájať a spoznávať ľudí, ktorí sú vzdialení a asi nikdy v živote by ste ich inak nestretli.
Hovorí sa, že kto nemá Instagram, akoby neexistoval.

Publikováno v Web