Objednajte sa k lekárovi online

K lekárovi sa dnes môžete objednať i online. Internetový portál „môj lekár“, ponúka možnosť objednať sa na kontrolu, či odborné vyšetrenie z pohodlia domova.

počítač
 
Najprv sa na stránke musíte registrovať. Vo formulári vyplníte svoje meno, mesto odkiaľ pochádzate, vašu zdravotnú poisťovňu, email a telefónne číslo. Po ukončení registrácie sa prihlásite pod kolónkou pacient.
Potom si jednoducho cez filter vyhľadáte svojho lekára, u ktorého si zarezervujete termín vyšetrenia. Ten samozrejme nemôže byť akýkoľvek. Pri konkrétnom lekárovi sa vám zobrazí i tabuľka s voľnými dátumami. Po potvrdení objednávky, si ju môžete skontrolovať vo svojom profile. Cez web môj lekár vám dva dni pred vašou návštevou doktora na mailovú adresu príde pripomienka. Ak chcete takto objednať svoje dieťa, ktoré nemá e- mail, do poznámky uvediete jeho meno a vek.
Web funguje v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov, preto sa nemusíte obávať, že si o vašich návštevách lekára bude čítať niekto iný.
 
Istou nevýhodou je, že na to aby ste sa mohli k svojmu lekárovi objednať online, musí mať i on na webe založený účet. Ak sa vám pomocou filtru nepodarí toho vášho nájsť, môžete kliknúť na ponuku „odporučiť“. Zobrazí sa vám krátky formulár, kde vyplníte údaje o lekárovi, ktorého by ste radi na stránke našli. Správcovia webu ho následne o tejto možnosti informujú za vás.

notebook
 
Prostredníctvom webu vás vie kontaktovať aj váš lekár v prípade, že musí vašu kontrolu zrušiť. Ak vám na mail nepríde správa o novom termíne. Jednoducho zopakujete svoju objednávku ešte raz, s iným dátumom.
Funguje to aj naopak. Pokiaľ sa na vyšetrenie nemôžete dostaviť, môžete ho pokojne zrušiť. Najneskôr však 24 hodín pred daným termínom.
 
Na stránke máte možnosť nájsť aj viacero recenzií od konkrétnych slovenských lekárov. Ak ich meno skopírujete a zadáte do svojho internetového prehliadača, uvidíte, že naozaj existujú. Na internete taktiež nenájdete žiadne diskusie o negatívnych skúsenostiach s týmto portálom.

Publikováno v Web

Aplikácia Polar Flow Fitness odhaľuje vojakov a špiónov

Aplikácia fitness Polar Flow uverejnila viac informácií o svojich užívateľoch prístupnejším spôsobom ako porovnateľné aplikácie "s potenciálne katastrofálnymi výsledkami", zistili vyšetrovatelia spoločnosti Bellingcat a De Correspondent, ktorí v nedeľu zverejnili výsledky svojho výskumu.
Funkcia Polar Flow poskytovala funkciu, ktorá kombinovala všetky cvičenia osoby na jednej mape.

hodinky

"Polár nielenže odhaľuje srdcové frekvencie, cesty, dátumy, čas, trvanie a tempo cvičení vykonávaných jednotlivcami na vojenských miestach, ale odhaľuje rovnaké informácie aj z toho, čo pravdepodobne majú aj ich domovy," uvádza sa v správe.

Sledovanie všetkých týchto informácií bolo prostredníctvom lokality veľmi jednoduché, zistili vyšetrovatelia. Nájdite vojenskú základňu, vyberte cvičenie uverejnené tam na identifikáciu priloženého profilu a zistite, kde inde jednotlivec vykonal.

"Keď ľudia zvyknú zapínať / vypínať svoje sledovacie stôl pri odchode z domu alebo pri vstupe do svojich domovov, nevedomky označujú svoje domy na mape," píše sa v správe.

Goldmine of Intelligence
Prostredníctvom aplikácie Polar flow a verejných informácií, ako sú sociálne mediálne profily, Bellingcat a De Correspondent identifikovali množstvo ľudí pracujúcich v citlivých pozíciách, medzi ktoré patria:
Vojenský personál, ktorý vykonáva na základe známych alebo silne podozrivých základov jadrové zbrane;

Osoby pracujúce vo FBI a NSA;
·         Vojenskí pracovníci špecializujúci sa na počítačovú bezpečnosť, informačné technológie, protiraketovú obranu, spravodajské služby a iné citlivé oblasti;
·         Osoby slúžiace na ponorkách, ktoré vykonávajú na ponorkách;
·         Jednotlivci z manažmentu i bezpečnosti pracujúci v jadrových elektrárňach;
·         Ruskí vojaci na Kryme; a
·         Vojenský personál v zálive Guantanamo.

inteligentní hodinky

Ako odpoveď na zistenia Bellingcat a De Correspondent, spoločnosť Polar Flow dočasne pozastavila používanie rozhrania API na webových stránkach, ktoré odhalili bohatú informáciu o používateľoch.
Polár zdôraznil, že nepriniesol žiadne údaje a že nedošlo k porušeniu súkromných údajov.
Prevažná väčšina zákazníkov si zachovala predvolený súkromný profil a nastavenia relácie, uviedla spoločnosť a neboli ovplyvnené problémami popísanými v správe.

Publikováno v Web

Nová funkcia na Facebooku


Facebook stále inovuje  a vylepšuje sa. Aj tentokrát nám priniesol inováciu ktorá sa možno bude páčiť ľuďom a možno ani nie. Poďme sa pozrieť na to čo si pre nás nové Facebook pripravil.

 vytištěné fotky
Mať veľa priateľov na Facebooku je možno in. Ale čo ak nechcete aby ste mali všetky príspevky od vašich priateľov ? V takomto prípade sa dá urobiť jedna vec. Môžete blokovať používateľa na 30 dní. V praxi to znamená že môžete zablokovať všetky príspevky a používateľa po dobu 30 dní čiže neuvidíte žiadne príspevky od zablokovaného priateľa na túto dobu. Možno to je aj na niečo dobré, Na to si už musíte urobiť vlastný názor.
 
Niekedy si ľudia povedia že čím viac príspevkov od priateľov tým lepšie pre mňa. Pretože Facebook sa stáva čoraz nudím prostredím pre používateľov. Prečo teda chcem zablokovať používateľa na 30 dní ? Ak vás niekto otravuje Nechcete si vymazať môžete použiť takéto blokovanie.
To však nie je všetko. Túto možnosť si Však môžete nastaviť aj na smartfóne v aplikácii Facebook ale aj na webovej stránke čiže obidvoch rozhraniach. Ten však nie je jasné že ak si zablokujete používateľa napríklad v aplikácii Facebook či bude blokovaný aj na webovej stránke Facebooku. Avšak Toto treba len vyskúšať.
 ikony mobilu
Prvé testovanie prebehlo v decembri minulého roku v Amerike. Či Však je toto blokovanie aj u nás v Európe Koľko je ti na Slovensku nie je zatiaľ známe. Avšak ak si si niečo takéto všimli alebo už máte môžete vyjadriť svoj názor čo si o tejto zmene myslíte. Môj názor je taký že takéto blokovanie je zbytočné. Keď už upravil Facebook príspevky od firiem a podnikateľov a presunulo do prieskumníkov tým pádom sa stal Facebook nudím pretože začal blokovať stránky ktoré boli zaujímavé. Týmto spôsobom sa  zopakuje história. Lepšie povedané že ak začne Čím viac ľudí blokovať príspevky od svojich priateľov Tým menej bude Facebook populárnejší. Používatelia ho budú čoraz menej navštevovať a už to nebude také ako to bolo kedysi. No aj to môže byť na niečo dobré.

Publikováno v Web

Instagram

Ďalšia známa sociálna sieť, ktorá sa stala hitom tejto doby. O čo vlastne ide? Táto sociálna sieť je tu už nejaký ten čas. Spočiatku nemala veľa užívateľov, no nedávno nastal veľký „boom“.

twitter

Princíp tejto sociálnej siete spočíva v tom, že ako registrovaný užívateľ máte možnosť na svoj účet pridávať vaše fotografie. Tie zdieľate buď verejne alebo súkromne. To je už na vás a vašom uvážení. No nemali by ste zabúdať na fakt, že čo sa raz dostane na internet, to tam aj ostane. Takto zdieľané fotografie môžu vidieť ďalší užívatelia tejto sociálnej siete. Tí vám na danú fotografiu môžu odpovedať prostredníctvom komentárov, ktoré sú pod fotografiou. Užívatelia vám ju môžu takisto označiť srdiečkom, čo znamená, že vaša fotografia sa im páči. Každý užívateľ môže toho druhého takzvane „sledovať“. Tým si zabezpečíte, že pokiaľ daná osoba uverejní nejakú fotografiu, zobrazí sa vám automaticky pod ostatnými užívateľmi, ktorých sledujete.

aplikace

                Princípom sa teda dosť podobá na Facebook, len s tým rozdielom, že Instagram obsahuje len fotografie alebo krátke videá. Každá fotografia alebo video, môže sledovať viac užívateľom vďaka takzvaným „hashtag“, ktorý má symbol mriežka. Po vložení fotografie zadáte mriežku a za mriežku napíšte krátky text väčšinou bez diakritiky, ktorý súvisí s fotografiou alebo videom. Tieto krátke texty za mriežkou slúžia ako unikátny kľúč k vyhľadávaniu určitých príspevkov, ktorý si chce nejaký užívateľ pozrieť.

instragram

Pri dostatočnej aktivite na vašom účte môžete získavať stále rastúci počet sledujúcich užívateľov a získavať stále viac a viac srdiečok na dané príspevky. Takto si dokážete získať veľkú skupinu ľudí, ktorí budú o vás a vašom súkromnom živote vedieť viac. Presne to je účel tejto sociálnej siete. Spájať a spoznávať ľudí, ktorí sú vzdialení a asi nikdy v živote by ste ich inak nestretli.
Hovorí sa, že kto nemá Instagram, akoby neexistoval.

Publikováno v Web

Spoľahlivejší a lepší web?

Premýšľate aj vy nad založením internetového obchodu pretože vás už nebaví to, ako všetci vo vašom okolí zarábajú ale vy ste stále nezaložili internetový obchod alebo web, ktorý vydalo vašej činnosti vedieť širšiemu spektru ľudí a vďaka čomu by ste mohli mať aj vy oveľa viac klientov? Ak ste sa aj vy rozhodli, že to spravíte hneď teraz, pretože chcete mať aj viac zákazníkov a chcete aby sa vám viac darilo, presne tak ako sa darí všetkým ľuďom vo vašom okolí, ktorí ty internetový obchod založili a skutočne im pomáha zarábať viac, ste tu na správnom mieste pretože my vám vieme poradiť ako váš internetový obchod rozbehnúť v skutočne veľkom štýle v priebehu veľmi krátkej doby! Vďaka našej seo optimalizácii pre vyhľadávače sa aj v priebehu veľmi krátkej doby stanete jednotkou na trhu, a jednotkou vo vyhľadávaní Google, vďaka čomu budete aj vy najpopulárnejšou spoločnosťou v tom čo robíte!

Knowledge-base-part-3_what-is-seo

Skúste preto jednoducho podnikať s nami a uvidíte že internet môže pomôcť vynášať aj vám a to v priebehu veľmi krátkej doby a minimálnym úsilím ktoré je na to potrebné z vašej strany vynaložiť. Nechajte celú svoju činnosť na nás a my vám zaručujeme, že vaši klienti sa začnú hrnúť hneď potom ako sa vaša stránka dostane na prvé priečky vo vyhľadávaní Google, čo vám naozaj pomôže zvýšiť predajnosť, čím aj produktivitu ako aj vaše celkové zárobky! Spravte zo svojho biznisu naozaj globálnu vec, o ktorej budú všetci vedieť a nikto o nej nebude viac pochybovať!

preco-je-novy-web-dolezity-pre-seo

Ak ste sa aj vy rozhodli dostať svoje podnikanie aj do sveta internetu určite ste sa nerozhodli zle, ale je pre vás práve teraz potrebné vedieť aké ďalšie kroky je nevyhnutné podstúpiť aby vaše podnikanie naozaj fungovalo presne tak ako má ako ste si ho predstavovali aj na internete! S nami to však bude hračka nemusíte sa preto obávať žiadneho zlyhania, pretože internet vám môže jedine priniesť viac klientov a nemáte čo viac stratiť! O spätné odkazy Seolight sa postaráme u nás, ak chcete aby sa vám začalo dariť aj na internete, je na to teraz tá vhodná príležitosť!

Publikováno v Web

Pomôžeme vám rásť na webe

Hľadáte aj vy účinný, efektívny a nie veľmi drahý spôsob ako zvýšiť vašu produktivitu na internete aby bola v priebehu veľmi krátkej doby oveľa lepšie a efektívnejšia, aby sa vám oveľa viac darilo a aby ste sa mohli sústrediť na rast vášho podnikania aj v iných oblastiach a nechali internetové pôsobenie pre profesionálov, ktorí už vedia čo robiť a poradia si s tým veľmi hravo a jednoducho? Internet je skutočne odpoveďou na mnohé problémy a dá sa vďaka nemu podnikať a zarábať oveľa lepšie a efektívnejšie ak viete ako na to a ktoré nástroje využiť, aby bolo vaše predávanie na internete oveľa lepšie a aby ľudia poznali váš web už hneď na prvý pohľad! Staňte sa preto aj vy súčasťou veľkého projektu a spolupracujete so skutočnými profesionálmi, ktorí vedia ako vaše seo členky napísať veľmi rýchlo a efektívne a zaručia vám tým lepšiu sledovanosť a návštevnosť na webe!

co-je-seo

Vďaka našej činnosti uvidíte aj vy aké je to ľahké zarábať na internete vďaka článkom ktoré budú posúvať váš web oveľa vyššie vo vyhľadávaní a tým pádom budú ľudia naň klikať oveľa častejšie a budú o ňom vedieť. Len si predstavte, aké by to bolo, kedy po napísaní kľúčového slova ktoré súvisí s vaším predajom ľuďom vyskočil práve váš web a oni naň klikali, pretože vyskočil ako prvý? Táto metóda vôbec nie je náročná ak viete na koho sa obrátiť a bude efektívne a rýchlo fungovať aj pre vás, preto neváhajte už ani sekundu a využívajte naše služby ešte dnes aj vy!

instatne-seo-vs-dlhodoby-proces_blog_cover_v2

No my sa stane váš vekového populárnejším a to v priebehu veľmi krátkej doby, pretože vieme ako váš predajca efektívnych a zvýšiť návštevnosť vašich internetových stránok aby ľudia o vašej činnosti vedeli a aby si vás boli primárne. Ukážte preto aj vy že na to máte a nechajte nás, aby sme sa postarali o všetko ostatné, staňte sa ešte dnes našim verným zákazníkom a využívajte niektorý z našich balíčkov služieb s článkami presne na mieru, ktorý zefektívni presne tú oblasť vášho podnikania na internete, ktorú zefektívniť potrebujete! Seo vám pomôže vyrásť, skúste to preto aj vy s nami a nebudete ľutovať!

Publikováno v Web

Šetrime životné prostredie

Šetriť naše životné prostredie je v 21. storočí niečo, čo by malo byť pre každého samozrejmosťou. Je na čase si uvedomiť, že my ľudia sme najväčší konzumenti všetkého, čo nám svet ponúka, ale existuje ešte niečo, čo si to všetko naše bezhlavé vyčíňanie odnáša. A to je príroda. Možno sa vám zdá, že nejde o nič vážne, opak je však pravdou. Aj vy môžete prispieť k tej troche ľudí, ktorí sa rozhodli zmeniť svoj životný štýl, zmeniť svoj domov a redukovať zbytočný odpad, a to najmä plasty.

letní šaty.jpg

Môžete začať tým, že vo vašej domácnosti vymeníte klasické čistiace prostriedky za tzv. vegánske, respektíve čisto prírodne, ktoré neobsahujú zbytočné mikroplasty, chemické látky a nevyvolávajú rôzne alergické reakcie, alebo horšie. Výhodou je, že tieto prírodne čistiace prostriedky sú často univerzálne, a teda vám stačí jeden na upratanie a vyčistenie celej domácnosti. Rovnako urobte hrubú čiaru za komerčnými pracími práškami a vymeňte ich za niečo naozaj kvalitné.
Ďalšou malou radou môže byť výmena plastových nákupných tašiek a vrecúšok za látkové vrecká, ktoré dnes, ako všetky ostatné produkty, dokážete kúpiť online. Tieto vrecká a tašky môžete používať opakovane a vyhnete sa tak neustálemu používaniu plastových tašiek a vrecúšok. Tiež si môžete zakúpiť jednu nerezovú fľašu na vodu, ktorú budete nosiť všade so sebou namiesto toho, aby ste si vždy kupovali novú v plastovom obale.

příroda.jpg

Ak si myslíte, že šampóny, sprchové gély a iné kozmetické produkty, ktoré používate sú voči vášmu telu úplne férové, ste na omyle. Často obsahujú mnoho chemických látok, ktoré zaručujú ich hustotu, vôňu a lesk. Navyše, sú balené v plastových obaloch. Skúste siahnuť po prírodnej kozmetike, prírodných šampónoch, ktoré vaše vlasy nebudú zaťažovať ani mastiť a navrátia im zdravý lesk a kvalitu. Tiež siahnite po prírodných mydlách, či deodorantoch.
To, koľko zmien uskutočníte, je len na vás. Nie všetky tieto produkty môžu byť pre každého cenovo dostupné, ale môžete začať malými krokmi a dopracovať sa tak k veľkým veciam. Nebojte sa teda ukázať svetu, že žiť sa dá aj minimalistickejšie a zdravšie.

Publikováno v Web

Zastavte sa a nadýchnite

Niekedy vás povinnosti pohltia tak, že zrazu nevidíte na ich koniec. Budíte sa ráno, idete do práce, prídete, oddýchnete si, postaráte sa o deti, večer sa chvíľu venujete svojej drahej polovičke a odpadnete unavený do postele. Tento kolobeh pozná asi každý, kto už je dospelý a má rodinu, či iné povinnosti.
Nebolo by skvelé to niekedy všetko zastaviť a vrátiť sa k činnostiam, ktoré ste už roky nerobili? Je veľká pravda, že keď sú ľudia uprostred rutiny už sa to ťažko mení a zastavuje. Málokedy si nájdu čas len na seba a na svoje koníčky, ktoré kedysi tak milovali. Možno milujete maľovanie, čítanie kníh, či jazdu na bicykli, ale ten svoj ste už z garáže, či pivnice nevytiahli dobré dva roky. Nič to však nemení na tom, že to nemôžete urobiť teraz.

výhled z okna.jpg

Je super dodržiavať svoje povinnosti a rozplánovať si všetko tak, aby ste to stíhali a neboli ste v časovom sklze a strese. Nie je však správne nechať sa pohltiť všetkým tak, že si už pomaly nenájdete ani čas na seba. Potrebuje vás manžel, deti, rodičia, kamarátky, dokonca váš pes, ktorý si vyžaduje venčiť trikrát denne. A čo vy? Myslíte aj na seba?

ponožky.jpg

Skúste len tak zastaviť, nadýchnuť sa a predstaviť si, čo všetko by ste robili, ak by ste nemali povinnosti. Šli by ste si zabehať? Kúpili by ste si knihu, o ktorej ste počuli samé chvály? Zasadili by ste novú zeleninu? Šli by ste nakupovať? Super! Premeňte to na realitu, vezmite si deň len pre seba a zabudnite na vašu rutinu. Môže sa stať, že vám v hlave bude blikať poplašný alarm o tom, načo všetko ste zabudli. Nadýchnite sa znova a doprajte si všetko, čo ste roky zanedbávali.
Samozrejme, je dôležité poznať svoju mieru a neodtrhnúť sa z reťaze, aby sa vám povinnosti a starostlivosť o domácnosť a rodinu nevymkli z pod kontroly. Tiež však nesmiete zabúdať na seba a na to, že nežijete len pre ostatných, ale aj pre seba.

Publikováno v Web

Youtube generácia

Ide zväčša o mladú generáciu, ktorá natáča videá rôznych žánrov či už vlogy kde zachytávajú bežne okamžiky ich života, alebo točia akcie na ktorých sa zúčastňujú na základe pozvania od danej firmy.

youtube

Nájdeme tu väčšinou mladých ľudí a ich najväčšia základňa fanúšikov má od 10 do 20 rokov, ide teda prevažne o tínedžerov. Môže sa zdať že ide o ľahkú prácu, kedy len niečo natočíte a zarábate podľa počtu kliknutí na video. Avšak je za tým oveľa viac práce. Video okrem natočenia treba hodiny strihať, fotiť produkty, editovať fotky atď. Vlastne ide o prácu kde trávite hodiny a hodiny za počítačom. Sem tam sa objavíte na akcii, avšak tam opäť pracujete, tým že ju musíte natočiť, opäť nafotiť fotky a napísať text k propagácii.

Dievčatá točia videá najmä o móde, líčení, robia make up tutoriály podľa ktorých sa viete nalíčiť, ďalej hauly kde ukazujú čo si najnovšie ulovili v obchodoch alebo aktuálne tipy na vianočné darčeky. Chlapci okrem vlogov točia ako hrajú hry na počítači, alebo odpovedajú na otázky fanúšikov a ešte populárne sú aj pranky. Okrem toho veľa cestujú takže na väčšine kanálov sa často objavujú i videá z ich ciest.

Keďže fanúšikmi sú hlavne tínedžeri, z týchto mladých ľudí sa stali známe osobnosti ktoré sú spoznávané na ulici a žiadané o podpis či fotku.
Medzi najznámejších spomedzi Slovákov určite patrí Daniel Štrauch známy pod menom Gogo, ktorého pokladáme za jedného z prvých na scéne a určite mu patrí i priečka číslo jeden ktorého počet sledovateľov prekročil jeden a štvrť milióna. Za ním nasleduje Exploited, Moma, Lucypug a iný .

iphone

Okrem natáčania videí väčšina z nich predáva i vlastné produkty ako sú mikiny, tričká, ruksaky diáre a ďalej sa živia i sociálnymi sieťami napríklad Instagramom.
Tak a čo vy, nemáte chuť stať sa Youtuberom? Táto práca nie je limitovaná vekom ani vzdelaním a tak to môže skúsiť naozaj každý.

Publikováno v Web