Zastavte sa a nadýchnite

Niekedy vás povinnosti pohltia tak, že zrazu nevidíte na ich koniec. Budíte sa ráno, idete do práce, prídete, oddýchnete si, postaráte sa o deti, večer sa chvíľu venujete svojej drahej polovičke a odpadnete unavený do postele. Tento kolobeh pozná asi každý, kto už je dospelý a má rodinu, či iné povinnosti.
Nebolo by skvelé to niekedy všetko zastaviť a vrátiť sa k činnostiam, ktoré ste už roky nerobili? Je veľká pravda, že keď sú ľudia uprostred rutiny už sa to ťažko mení a zastavuje. Málokedy si nájdu čas len na seba a na svoje koníčky, ktoré kedysi tak milovali. Možno milujete maľovanie, čítanie kníh, či jazdu na bicykli, ale ten svoj ste už z garáže, či pivnice nevytiahli dobré dva roky. Nič to však nemení na tom, že to nemôžete urobiť teraz.

výhled z okna.jpg

Je super dodržiavať svoje povinnosti a rozplánovať si všetko tak, aby ste to stíhali a neboli ste v časovom sklze a strese. Nie je však správne nechať sa pohltiť všetkým tak, že si už pomaly nenájdete ani čas na seba. Potrebuje vás manžel, deti, rodičia, kamarátky, dokonca váš pes, ktorý si vyžaduje venčiť trikrát denne. A čo vy? Myslíte aj na seba?

ponožky.jpg

Skúste len tak zastaviť, nadýchnuť sa a predstaviť si, čo všetko by ste robili, ak by ste nemali povinnosti. Šli by ste si zabehať? Kúpili by ste si knihu, o ktorej ste počuli samé chvály? Zasadili by ste novú zeleninu? Šli by ste nakupovať? Super! Premeňte to na realitu, vezmite si deň len pre seba a zabudnite na vašu rutinu. Môže sa stať, že vám v hlave bude blikať poplašný alarm o tom, načo všetko ste zabudli. Nadýchnite sa znova a doprajte si všetko, čo ste roky zanedbávali.
Samozrejme, je dôležité poznať svoju mieru a neodtrhnúť sa z reťaze, aby sa vám povinnosti a starostlivosť o domácnosť a rodinu nevymkli z pod kontroly. Tiež však nesmiete zabúdať na seba a na to, že nežijete len pre ostatných, ale aj pre seba.

Publikováno v Web