Objednajte sa k lekárovi online

K lekárovi sa dnes môžete objednať i online. Internetový portál „môj lekár“, ponúka možnosť objednať sa na kontrolu, či odborné vyšetrenie z pohodlia domova.

počítač
 
Najprv sa na stránke musíte registrovať. Vo formulári vyplníte svoje meno, mesto odkiaľ pochádzate, vašu zdravotnú poisťovňu, email a telefónne číslo. Po ukončení registrácie sa prihlásite pod kolónkou pacient.
Potom si jednoducho cez filter vyhľadáte svojho lekára, u ktorého si zarezervujete termín vyšetrenia. Ten samozrejme nemôže byť akýkoľvek. Pri konkrétnom lekárovi sa vám zobrazí i tabuľka s voľnými dátumami. Po potvrdení objednávky, si ju môžete skontrolovať vo svojom profile. Cez web môj lekár vám dva dni pred vašou návštevou doktora na mailovú adresu príde pripomienka. Ak chcete takto objednať svoje dieťa, ktoré nemá e- mail, do poznámky uvediete jeho meno a vek.
Web funguje v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov, preto sa nemusíte obávať, že si o vašich návštevách lekára bude čítať niekto iný.
 
Istou nevýhodou je, že na to aby ste sa mohli k svojmu lekárovi objednať online, musí mať i on na webe založený účet. Ak sa vám pomocou filtru nepodarí toho vášho nájsť, môžete kliknúť na ponuku „odporučiť“. Zobrazí sa vám krátky formulár, kde vyplníte údaje o lekárovi, ktorého by ste radi na stránke našli. Správcovia webu ho následne o tejto možnosti informujú za vás.

notebook
 
Prostredníctvom webu vás vie kontaktovať aj váš lekár v prípade, že musí vašu kontrolu zrušiť. Ak vám na mail nepríde správa o novom termíne. Jednoducho zopakujete svoju objednávku ešte raz, s iným dátumom.
Funguje to aj naopak. Pokiaľ sa na vyšetrenie nemôžete dostaviť, môžete ho pokojne zrušiť. Najneskôr však 24 hodín pred daným termínom.
 
Na stránke máte možnosť nájsť aj viacero recenzií od konkrétnych slovenských lekárov. Ak ich meno skopírujete a zadáte do svojho internetového prehliadača, uvidíte, že naozaj existujú. Na internete taktiež nenájdete žiadne diskusie o negatívnych skúsenostiach s týmto portálom.

Publikováno v Web