Pesar – antikoncepcia bez hormónov!

Ak práve rozmýšľate nad zmenou antikoncepcie, vysadili ste hormonálnu antikoncepciu alebo váš partner odmieta kondóm, pesar je jedným z alternatívnych riešení. Predstavuje tzv. bariérovú antikoncepciu. Spoľahlivosť týchto pomôcok sa pohybuje okolo čísel 96-98%, čo je veľmi slušné číslo. Kombinácia so spermicídnym gélom je možná a vhodná.
Existujú dva druhy  – jeden nasadá na krčok maternice, druhý sa zavádza do pošvy. Oba sú vyrábané z certifikovaného lekárskeho silikónu a na ich zavádzanie je nutná prax podobne ako pri úkonoch napríklad vyberanie šošoviek.milenci.jpg

Pošvová diafragma

Ide o tenučkú latexovú blanu v tvare kruhu a zavádza sa hlboko do pošvy až pred krček maternice. Z tohto dôvodu nie je možné, aby bola zavedená počas menštruácie. Na mieste drží iba vďaka vzpriečeniu sa do pošvových stien (je veľmi dôležité vybrať správnu veľkosť! Tu pomôže gynekológ, ktorý vám túto informáciu poskytne). Toto je však zastaralejšia forma.

Cervikálny klobúčik

Novšia verzia pesaru, ktorú tvorí klobúčik zo silikónu. Nasadzuje sa priamo na krčok maternice, ktorého veľkosť nie je až taká variabilná. Jeho veľkosť zistíte aj sama. Dostupné sú v súčasnej dobe tri veľkosti. Po styku musí byť kvôli prevencií nežiaduceho otehotnenia zavedený minimálne šesť hodín. Celkovo môže v tele pobudnúť po dobu 48 hodín bez ohrozenia zdravia.
Aké sú jeho benefity?antikoncepce.jpg

  1. Žena ho môže zaviesť už hodiny pred očakávaným stykom
  2. Dlhovekosť – jeden výrobok vydrží rok až dva
  3. Plné vnímanie – steny pošvy zostávajú voľné, neprekryté
  4. Vyrobené z lekárskeho silikónu – nemnožia sa na ňom baktérie, nespôsobuje alergie. Taktiež nevysušuje sliznicu vašej pošvy
  5. Veľmi jednoduchá údržba – Po použití ho treba opláchnuť studenou vodou a mydlom a dobre opláchnuť. Váš pesar skladujte vždy v originálnej krabičke kvôli ochrane jemného výrobku.