8 výhod exfoliácie pleti


Zníženie akné
Exfoliácia čistí póry od prebytočného oleja, ktorý môže spôsobiť vyrážky. Pomáha odstraňovať nečistoty, ktoré sú hlavnou príčinou akné. Odporúča sa to robiť dvakrát do týždňa, aby sme pleti neublížili a príliš ju nezaťažovali.

tvář

Zníženie výskytu vrások
Exfoliácia robí pleť hladšou a dokáže úplne odstrániť drobné vrásky. Udržíte si pleť dlhšie mladú a hebkú.

Lepšie opálenie
Odporúča sa exfoliácia celého tela pred tým ako sa pôjdete opaľovať, lebo odstráni odumreté bunky na koži. Vy sa skôr opálite a opálenie vám vydrží dlhšie.

Pomáha proti zväčšeným pórom
Keď máte v póroch nahromadených veľa nečistôt a odumretých kožných buniek pôsobia väčšie. Exfoliácia odstraňuje nečistoty a póry sú potom opticky menšie.

Odstraňuje suchú pokožku
Ak je vaša pokožka dehydrovaná jeden z najrýchlejších spôsobov, ako ju navrátiť späť k životu je odstránenie šupinatej kože. Potom treba na ňu naniesť hydratačný krém pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Zlepšuje stav kože
Exfoliácia napomáha zvýšeniu krvného obehu, ktorý odstraňuje tukového tkanivá a toxíny z kože. Pleť je dobre prekrvená a zároveň to pomáha proti celulitíde.

Odstraňuje pigmentovanú kožu
Zmeny vo vašej hormonálnej rovnováhe, ako napríklad menopauza alebo tehotenstvo môžu spôsobiť na pleti škvrny, známe ako pigmentácia. Exfoliácia pomáha rozbiť pigmentové bunky, čo znamená, že tmavšie oblasti sú menej viditeľné.

maska

Žiariaca pleť
Exfoliácia odstraňuje odumreté bunky, čo robí pleť sviežejšou a zjednotenou. Make-up sa potom nanáša jednoduchšie a pleť je hladká a krásna.
Netreba zabúdať ani na exfoliáciu celého tela. Je dôležité to robiť aspoň dvakrát za týždeň. Pokiaľ máte citlivú pleť stačí to robiť len raz týždenne. Produkty, ktoré na to potrebujete si môžete kúpiť v drogérii alebo ich aj doma vyrobiť. Najjednoduchší recept je zmiešať mletú kávu s medom a potom jemne tú zmes naniesť na pleť, pomasírovať a potom zmyť vlažnou vodou. Najdôležitejšie je si na starostlivosť pleti vyhradiť čas potom to nebudete ľutovať.

Keď je žena neistá


To, že ženy vedia a dokážu byť skutočne odporné tvory je všeobecne známe. Je vám a aj nám všetkým jasné, že ak vie niekto byť hnusný a zákerný, tak je to práve žena. Má na to dôvod? Áno, väčšinou má a to teda skutočne pádny, no napriek tomu sa môže stať, že svoje konania neskôr oľutuje. Preto sú niektoré činy považované za činy z vášne, no nemáme pravdu? Napriek tomu, že ženy vedia byť skutočne hnusné, by sme si mali uvedomiť to, že konajú zvyčajne z dôvodov, ktoré sú prízemné a ktoré sú veľmi často zabudnuteľné. Veď sa nad tým len trochu zamyslite.

příroda
 
Ženy sa správajú hystericky, sú žiarlivé a vedia byť skutočne hnusné, ignorantské a maximálne nervózne. Prečo to tak je? Pretože sa cítia zraniteľné. Žena sama o sebe predsa nikdy nebude hnsuná, kým na to nemá naozaj pádny dôvod. A je to občas na mužovi, že jej ten dôvod dá. Vtedy sa z nej stáva tvor, ktorého nespoznávate. Stáva sa z nej človek, ktorého ste nikdy predtým nevideli, pretože je to zrazu niekto úplne iný. Viete, že je to niekto, koho ste poznali. Ale neistá žena urobí všetko preto, aby zakryla to, že sa tak cíti. Aj za cenu svojho správania, ktoré nemusí byť vhodné.

žena
 
Ženy sa vždy tvária naoko ako silné a veľmi sebavedomé. Je to ich obranná reakcia na všetko, čo sa okolo nich deje. A asi je vám to viac, než len jasné. Musíte myslieť na to, že o ženu sa musíte starať a nezáleží na tom či s ňou chodíte rok, alebo s ňou žijete desať rokov. Vždy sa ku nej musíte správať, ako keby bola vaša princezná, ako keby neexistovala žiadna iná žena okrem nej. Je to pre ňu dôležité. Ak jej to nedáte pocítiť, začne sa správať ako vaša najhoršia nočná mora a možno aj ešte horšie. Ste ochotný toto riskovať? Ste ochotný správať sa takto? Alebo radšej odložíte svoje ego a upokojíte svoju ženu tým, že jej dáte najavo,  že je pre vás skutočne dôležitá?

Spoznajte 3 horúce letné trendy 2020

Neviete sa dočkať na tohtoročné leto? Ešte si na neho budeme musieť chvíľku počkať, no s prípravou môžeme začať už hneď teraz, nie? Ak chcete držať krok s módou a nenechať si ujsť ani jeden jediný módny trend na nastávajúcu letnú sezónu, prinášame vám hneď tri, ktoré môžete toto leto nosiť v rôznych obmenách.

Farebná paleta s pestrofarebnými farbami

1.Glamouuuuuur style!

Štýl so šmrncovne znejúcim názvom, Glamour“, sa dá zjednodušene opísať ako kombinácie nóbl kúskov s lesklom a „high class“ štýlom. Tieto kombinácie budú IN aj toto leto. Nosiť sa budú ako modely pripomínajúce osemdesiate roky, tak vyslovene aktuálne a moderné kúsky. V rámci doplnkom poletí hlavne striebro, zlato a trblietavé kamienky. Strieborne retiazky, náramky, náhrdelníky, prstene, zlaté opasky či náušnice alebo tieto šperky v rôznofarebných kombináciách budú jednoducho stopercentne IN.

Ženy vo farebných kostýmoch na ulici

2.Vzory so vzormi preložené vzormi

Kvety, kocky, krúžky, pásiky, a to všetko pekne pokope, na jednej sukni, tričku alebo nohaviciach. Druhá módna vychytávka tohto leta bude skôr pre tie odvážne. Kombinovanie rôznych vzorov na jednom kúsku oblečenia alebo v rámci celého vášho outfitu, a to i kombinovanie tých vzorov, ktoré sa na prvý pohľad javia ako nekombinovateľne, to proste musíte toto leto nepochybne vyskúšať aj vy!!!

Žena v dioptrických okuliaroch a farebných šatách s kvetmi

3.Farby a farbičky

Nie len kombinovanie vzorov, ale i kombinovanie nekombinovateľných farieb bude toto leto horúcim módnym hitom. Nemusíte sa báť ani zakázaných kombinácií, akými sú napríklad červená s ružovou, oranžová s bielou alebo bordová so zelenou. Čím viac farieb, tým lepšie. Dokonca ani pravidlo troch farieb toto leto nebude absolútne platiť. Jednoducho na seba môžete navešať všetko, po čom vaše srdce piští. Kombinovanie vzorov, farieb a lesknúcich sa doplnkom či šperkov, to je čerešnička na torte, ktorou svoj outfit povýšite o niekoľko levelov vyššie.

Pesar – antikoncepcia bez hormónov!

Ak práve rozmýšľate nad zmenou antikoncepcie, vysadili ste hormonálnu antikoncepciu alebo váš partner odmieta kondóm, pesar je jedným z alternatívnych riešení. Predstavuje tzv. bariérovú antikoncepciu. Spoľahlivosť týchto pomôcok sa pohybuje okolo čísel 96-98%, čo je veľmi slušné číslo. Kombinácia so spermicídnym gélom je možná a vhodná.
Existujú dva druhy  – jeden nasadá na krčok maternice, druhý sa zavádza do pošvy. Oba sú vyrábané z certifikovaného lekárskeho silikónu a na ich zavádzanie je nutná prax podobne ako pri úkonoch napríklad vyberanie šošoviek.milenci.jpg

Pošvová diafragma

Ide o tenučkú latexovú blanu v tvare kruhu a zavádza sa hlboko do pošvy až pred krček maternice. Z tohto dôvodu nie je možné, aby bola zavedená počas menštruácie. Na mieste drží iba vďaka vzpriečeniu sa do pošvových stien (je veľmi dôležité vybrať správnu veľkosť! Tu pomôže gynekológ, ktorý vám túto informáciu poskytne). Toto je však zastaralejšia forma.

Cervikálny klobúčik

Novšia verzia pesaru, ktorú tvorí klobúčik zo silikónu. Nasadzuje sa priamo na krčok maternice, ktorého veľkosť nie je až taká variabilná. Jeho veľkosť zistíte aj sama. Dostupné sú v súčasnej dobe tri veľkosti. Po styku musí byť kvôli prevencií nežiaduceho otehotnenia zavedený minimálne šesť hodín. Celkovo môže v tele pobudnúť po dobu 48 hodín bez ohrozenia zdravia.
Aké sú jeho benefity?antikoncepce.jpg

  1. Žena ho môže zaviesť už hodiny pred očakávaným stykom
  2. Dlhovekosť – jeden výrobok vydrží rok až dva
  3. Plné vnímanie – steny pošvy zostávajú voľné, neprekryté
  4. Vyrobené z lekárskeho silikónu – nemnožia sa na ňom baktérie, nespôsobuje alergie. Taktiež nevysušuje sliznicu vašej pošvy
  5. Veľmi jednoduchá údržba – Po použití ho treba opláchnuť studenou vodou a mydlom a dobre opláchnuť. Váš pesar skladujte vždy v originálnej krabičke kvôli ochrane jemného výrobku.

Vdýchnite svojim vlasom nový život

Po horúcich letných dňoch, kedy naše vlasy zostali zoslabené a bez života, je načase venovať im zvýšenú pozornosť. Aby sme sa vyhli radikálnym zostrihom poškodených končekov, či celých prameňov u kaderníčky, skúste im najskôr pomôcť  doma. V ponuke nájdeme rôzne výživné kúry, zábaly a masky, ktoré dodajú vlasom lesk a výživu.  Nezabúdajme, že vlasy potrebujú výživu aj zvnútra a preto do svojej stravy je vhodné zaradiť rôzne vitamínové doplnky, najmä vitamín H, E, A, biotín ale aj zinok, ktorý priaznivo ovplyvňuje rast vlasov i nechtov. Dodržiavať zdravú stravu a hlavne pitný režim.zrzka.jpg
Ako posledné východisko hľadáme u kaderníčky vtedy, ak sú naše vlásky poškodené do hĺbky. Kaderníčka nám okrem zostrihu rozštiepených končekov môže poskytnúť kvalitnejší regeneračný zábal či kúru. Farbeniu vlasov a zbytočnému zaťažovaniu, by sme sa mali na začiatku vyhnúť, aby vlasy nezostali poškodené a vysušené ešte viac.
Počas ozdravnej kúry je vhodné používať najmä výrobky na rastlinnej báze, bez zbytočných chemických prípravkov, taktiež minimalizovať používanie žehličky na vlasy a fénovanie horúcim vzduchom. Takto odporúčame nechať vlasy oddychovať aspoň zopár dní.
Ak sú naše vlásky ozdravené a opäť žiaria sviežosťou, leskom a zdravím, môžete sa rozhodnúť pre ďalšiu úpravu, čo sa týka farby alebo zostrihu. Na jeseň budú v móde farby v odtieňoch čoládovo-medenej, gaštanovo-zlatisté, atramentovo čierne .Pre odvážlivejšie dámy naďalej zostáva „in“ aj farba v odtieni svetlofialovej či v odtieni living coral – čo je medovo koralový odtieň. Zostáva len na Vás, ktorý odtieň sa hodí k Vášmu štýlu a osobnosti.rockerka.jpg
Pokiaľ chcete zmenu v strihu, zostávajú i naďalej aktuálne trendy v rovnom long-bobe, či krásnych jemných vlnách. Medzi jesennými trendami so svoje miesto určite nájdu i veselé strapaté drdoly, ale i zaplietané vrkoče v rôznych spôsoboch. Vlasové doplnky odporúčame iba minimálne, ale o to výraznejšie.

Chudnite bez vlčieho hladu

Každá z nás to určite veľmi dobré pozná: pohľad do zrkadla, pri ktorom nás zamrazí, veď tá osoba v ňom predsa nemôžem byť ja! A predsa je to pravda, bohužiaľ, niekedy je také zistenie veľmi nepríjemné a je takmer nad ľudské sily s tým niečo urobiť. Predsavzatia sú fajn, nakoniec, práve sme sa prehúpli do nového roka a isto si ich opäť dávalo mnoho z nás. No od slov k činom je dosť dlhá a ťažká cesta, ale ak sa chceme potešiť z výsledku, musíme pre to aj niečo urobiť. Zmeny sú väčšinou pozitívne, tak sa k nim treba aj postaviť a nedať sa odradiť prípadným prvým neúspechom.

plavec

Nič nie je zadarmo
Kritický pohľad do zrkadla sa radí k tým, čo nás dokáže dosť radikálne nakopnúť a nenechať sa učičíkať. Zabojovať sama so sebou a ísť za svojim cieľom. Jednou z ciest je začať sa hýbať, teda cvičiť. Poviete si, trocha sa poprechádzam, prejdem sa kúsok pešo a všetko bude fajn, ale nie je to také jednoduché. Spoločne s cvičením je dôležité upraviť aj svoje stravovacie návyky, ale asi mnohých teraz nepoteším, pretože toto je ten kameň úrazu. Dokázať sa obmedziť v jedle môže byť pre niekoho veľmi bolestivé, ale, bohužiaľ, zatiaľ nič lepšie a účinnejšie nikto nevymyslel. Vzdať sa milovaných pochúťok nedokáže každý, a preto už existujú na trhu prípravky, ktoré vám v boji s nadbytočnými kilami pomôžu.

tableta

Trocha si pomôžte
Ja som objavila perfektný spaľovač tukov, ktorý mi bránil pociťovať vlčí hlad, a ten som teda pociťovala takmer neustále, hlavne večer. Známym som o svojom novom objave povedala, ale ich postoj bol dosť skeptický, čo je pochopiteľné, keďže sa s takým niečim ešte nestretli a teda sa nemôžu vyjadriť ani k jeho účinkom. No pre človeka, ktorý je rozhodnutý pre seba niečo urobiť, je názor ostatných ľudí nepodstatný, dôležitý ste len vy a to, či sa cítite dobre. Okrem lepšieho pocitu musíte brať do úvahy aj plnenie vášho zámeru, teda chudnutie. Ak to reálne funguje a vy strácate kilá, je to pre vás veľmi motivujúce a podstatné. Bez ohľadu na to, čo si okolie myslí, nevzdávajte sa a vytrvajte, výsledok určite bude stáť za to, nehovoriac o tých závistlivých pohľadoch známych, že ste si išli za svojim cieľom a teraz „žnete úrodu“. Tak veľa trpezlivosti, budete ju potrebovať!

Motto rozmaznaného dieťaťa? LEBO TO CHCEM!

Mnohokrát sa hovorí, časy sa zmenili. To platí aj pri výchove detí. Keď sa pozrieme do minulosti, isto so mnou súhlasíte, že sladkosti sme dostávali výnimočne (možno tak raz za týždeň, ak sme poslúchali), že darčeky sme dostali len ak sme mali svoj „sviatok“ alebo na Vianoce. Nový bicykel? Na to sme mohli rovno zabudnúť, bicykel sme „zdedili“ po staršom súrodencovi, ktorý samozrejme nebol nastaviteľný a tak sme nedočiahli na pedál, ale predsa sme sa naučili bicyklovať.

holčička

Dnešné deti však toto nepoznajú. Samozrejmosťou sú každodenné sladkosti, len aby dieťa neplakalo, tzv. „nehysterčilo.“ Darčeky a hračky dostávajú zakaždým, keď povie „to chcem.“ Nevadí, že doma už má také len v inej farbe alebo veľkosti a že ho nová hračka bude baviť len pár minút, ako „správny rodič“, ktorý miluje svoje dieťa, to kúpime. A tu robíme veľkú chybu. Potom sa nečudujme, že dieťa je rozmaznané. Prečo by aj nemalo byť? Však si je vedomé, že trošku zaplače, nadurdí sa, hodí o zem a dosiahne to, čo chce. Už dávno sú za nami časy, keď po maminej vete „LEBO SOM TO POVEDALA“ sme zostali ticho a viac sa nepýtali, dnes platí slovo dieťaťa „LEBO TO CHCEM!“.

Zhodujem sa s autorom článku že dnešné deti nepoznajú slová domáce práce, pomôcť mame pri varení a pod. Avšak na vine nie sú deti, ale rodičia. Miesto toho, aby viedli svoje deti k zodpovednosti a k dodržiavaniu disciplíny, sa ich radšej „zbavia“ a pošlú do izby za počítač, notebook, nový telefón. Predsa im všetko z toho kúpili, tak nech sa s tým hrá. Hoci aj celý deň.
Ak sa však takto správame k svojim deťom, nečudujme sa, že to od nich dostaneme naspäť v podobe neúcty a neposlušnosti.

zoufalost

Čo by sa stalo, keby sme veci robili inak? Možno nie úplne tak, ako naši rodičia, ale už vonkoncom nie tak, ako to robíme my. Čo keby sme sa s našimi deťmi viac rozprávali, o tom, čo ich baví, čo chcú robiť, keď vyrastú alebo len tak. Vždy sa vyhovárame na prácu, že nemáme čas na naše deti, ale jednu vec si treba uvedomiť. Čas nezastavíme. Deti vyrastú a potom je už neskoro naprávať chyby z minulosti.