8 výhod exfoliácie pleti


Zníženie akné
Exfoliácia čistí póry od prebytočného oleja, ktorý môže spôsobiť vyrážky. Pomáha odstraňovať nečistoty, ktoré sú hlavnou príčinou akné. Odporúča sa to robiť dvakrát do týždňa, aby sme pleti neublížili a príliš ju nezaťažovali.

tvář

Zníženie výskytu vrások
Exfoliácia robí pleť hladšou a dokáže úplne odstrániť drobné vrásky. Udržíte si pleť dlhšie mladú a hebkú.

Lepšie opálenie
Odporúča sa exfoliácia celého tela pred tým ako sa pôjdete opaľovať, lebo odstráni odumreté bunky na koži. Vy sa skôr opálite a opálenie vám vydrží dlhšie.

Pomáha proti zväčšeným pórom
Keď máte v póroch nahromadených veľa nečistôt a odumretých kožných buniek pôsobia väčšie. Exfoliácia odstraňuje nečistoty a póry sú potom opticky menšie.

Odstraňuje suchú pokožku
Ak je vaša pokožka dehydrovaná jeden z najrýchlejších spôsobov, ako ju navrátiť späť k životu je odstránenie šupinatej kože. Potom treba na ňu naniesť hydratačný krém pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Zlepšuje stav kože
Exfoliácia napomáha zvýšeniu krvného obehu, ktorý odstraňuje tukového tkanivá a toxíny z kože. Pleť je dobre prekrvená a zároveň to pomáha proti celulitíde.

Odstraňuje pigmentovanú kožu
Zmeny vo vašej hormonálnej rovnováhe, ako napríklad menopauza alebo tehotenstvo môžu spôsobiť na pleti škvrny, známe ako pigmentácia. Exfoliácia pomáha rozbiť pigmentové bunky, čo znamená, že tmavšie oblasti sú menej viditeľné.

maska

Žiariaca pleť
Exfoliácia odstraňuje odumreté bunky, čo robí pleť sviežejšou a zjednotenou. Make-up sa potom nanáša jednoduchšie a pleť je hladká a krásna.
Netreba zabúdať ani na exfoliáciu celého tela. Je dôležité to robiť aspoň dvakrát za týždeň. Pokiaľ máte citlivú pleť stačí to robiť len raz týždenne. Produkty, ktoré na to potrebujete si môžete kúpiť v drogérii alebo ich aj doma vyrobiť. Najjednoduchší recept je zmiešať mletú kávu s medom a potom jemne tú zmes naniesť na pleť, pomasírovať a potom zmyť vlažnou vodou. Najdôležitejšie je si na starostlivosť pleti vyhradiť čas potom to nebudete ľutovať.