Použitím nerezu dosiahnete zaujímavý dizajn každého priestoru

Nerezové povrchy sú zastúpené v súčasnej architektúre aj dizajne často, hlavne kvôli ich nadčasovému vzhľadu, funkčnosti, praktickej stránke a dlhej životnosti. Z nerezu sa vyrábajú zábradlia balkónov, terás, schodísk a podobne, nezaobíde sa bez nich žiadny bytový dom, obchodné centrum alebo kancelárske priestory. Je známy svojimi výhodami oproti prírodnému drevu, ktoré treba často povrchovo upravovať, no nerez si vyžaduje iba odstránenie nečistôt z jeho povrchu a vyleštenie vhodným prostriedkom.

sklenene-zabradlie-13-310x252

Estetickú stránku nikto nemôže spochybňovať, nerez je vhodný do každého interiéru či exteriéru, je elegantný a luxusný. Dizajnu jeho použitie iba prospeje a pomôže ho pozdvihnúť na inú úroveň. V polohe zábradlia však plní hlavne bezpečnostnú funkciu, a podľa toho je aj navrhované. Stĺpikové zábradlie je najrozšírenejším variantom, ktoré je používané aj najčastejšie. Konštrukciu tvoria nosné stĺpiky z nerezu a priestor medzi nimi je vyplnený takisto nerezovými stĺpikmi, ale tenšími a v určitej vzdialenosti od seba. Iným variantom je zábradlie so sklenenou výplňou, v tomto prípade je konštrukcia takisto tvorená nosnými nerezovými stĺpikmi, ale priestor medzi nimi vypĺňa sklo. Ide o bezpečnostné sklo connex, nekalené, v čírej alebo mliečnej úprave.

stair-hand-hold-1336437_640

Zábradlia na schodoch či balkónoch alebo terasách si však vyžadujú aj madlá, a tie bývajú väčšinou drevené hlavne z dôvodu príjemného teplého dotyku s pokožkou, no moderné stavby využívajú aj madlá z ocele. Antikorová úprava nerezu ho predurčuje aj na použitie do vonkajších priestorov, musí byť však odolnejší, aby ho neohrozili nepriaznivé vplyvy počasia ako je kyslosť vody, mráz či slnečné žiarenie. Aj tento materiál je potrebné nerezove zabradlia Lmmont udržiavať čistením a následným preleštením špeciálnymi prípravkami, aby sme udržali lesk a pôvodný vzhľad povrchu po dlhý čas.

Nerezové zábradlie je veľmi estetický prvok, ktorý oživí každý interiér, ale aj exteriér. Cena sa však nedá paušalizovať, pretože každý návrh si vyžaduje iné množstvo materiálu, možno bude potrebný atypický prvok alebo nejaké špeciálne doplnky, čo má vplyv aj na konečnú cenu zábradlia.