prepravné skladovacie kontajnery

Skladovacie a prepravné kontajnery majú mnohoraké využitie či už v komerčnom ale iste aj v nekomerčnom prostredí. V článku sa budeme venovať kontajnerom od spoločnosti Schoeller Allibert pre ich kvalitné spracovanie, inovatívne riešenia a ďalšie početné výhody. Ako už vyplýva z názvu jedná sa o kontajnery určené v prvom rade na skladovanie a prepravu najrôznejších predmetov a materiálov. Vyrábajú sa v troch štandardných veľkostiach, v ktorých snúbia vysokú nosnosť a nízku hmotnosť. Často sú využívané v automobilovom a strojárskom priemysle a logistike. Sú nenáročné na údržbu a ľahko čistiteľné väčšinou komerčných čistiacich prostriedkov.

MaxiPac

Plast použitý na ich výrobu je veľmi kvalitný, chemicky stabilný, odoláva poveternostným podmienkam, má dlhú životnosť a po ukončení používania je dokonca recyklovateľný. Ďalšou výraznou výhodou prepravných paletových kontajnerov je aj ich skladateľnosť a preto pri spiatočnej ceste, čo výrazne znižuje ich objem, šetrí prepravné náklady a znižuje uhlíkovú stopu. V konečnom výsledku pri spiatočnej preprave poskladaním paletových kontajnerov vznikne až 30% úspora priestoru. Je potrebné zmieniť, že vďaka veľmi širokému spektru produktov spoločnosti Schoeller Allibert si dokáže vybrať prakticky každý.

Magnum

V ponuke sú skladacie kontajnery s vekom, ktoré sa dajú ľahko zložiť a rozložiť čo ich robí veľmi vhodnými pre náročnú logistiku. Ďalej skladacie paletové kontajnery s ľahkou konštrukciou a variabilným podstavcom, minimalizujúce náklady na spätnú prepravu. Skladacie kontajnery určené na prepravu a dávkovanie uzáverov a viečok využiteľné v potravinárskom priemysle ale aj paletový kontajner na prepravu sypkých materiálov (nepotravinového charakteru), či distribúciu tovaru v maloobchode. Okrem uvedených početných výhod je potrebné zmieniť aj jednu nevýhodu a tou sú vyššie vstupné náklady. Tie sa však v pri pravidelnom používaní vracajú v pomerne krátkom časovom horizonte. Okrem toho je možné si ich aj zapožičať.

Publikováno v Nezařazené