Využite služby realitnej kancelárie

Ak ste natoľko zbehnutý v právnych a finančných záležitostiach, že si trúfate na predaj a kúpu nehnuteľnosti sami, ušetríte peniaze. Nie každý však má takéto možnosti a preto sa ľudia obracajú na realitné kancelárie.
Predávajúci má možnosti umiestnenia reklamy na inzertných portáloch. Lenže následne ho čakajú obhliadky a naťahovačky s potencionálnymi kupujúcimi. Naopak realitné kancelárie majú databázy, pomocou ktorých vedia osloviť adektvátnych záujemcov.

vlastnictví

Realitní makléri sú zbehnutí obchodníci a nikdy nepôjdu s cenou natoľko dole, aby sa vám predaj nevyplatil. Ak ste na predaj sami, často ste tak znechutení z množstva povinností, že napokon povolíte a idete s cenou hlboko pod pôvodnú ponuku. Na slovenskom trhu pôsobia viaceré realitné kancelárie. Máte tak možnosť zistiť si referencie a vybrať si takú, ktorá má dobré meno a zabezpečí spokojnosť na strane predávajúceho a kupujúceho. A nejde len o cenu reality. Následné papierovačky na katastry a banke dajú zabrať každému. Vám ako súkromnej osobe trvajú takéto veci dlhšie ako profesionálom. Môže sa dokonca stať, že vám zamietnu zápis v katastry, alebo sa naťahuje uvoľnenie peňazí v banke. Toto všetko za vás vyrieši realitný maklér.

domek

Dokonca vám vie pomôcť s vybavením hypotéky, zbavenia sa ťarchy na nehnuteľnosti, alebo exekúcie. V prípade, že ste kupujúci, máte u realitnej kancelárie zabezpečenú širokú ponuku a aj poradenstvo. Niekedy si sami neuvedomujte, čo vlastne vy, alebo vaša rodina potrebuje. Maklér je tak trochu aj psychológ a vie natrafiť na bývanie podľa vašich túžob. Ďalším problémom bývajú aj podvodníci, ktorým ľahko ako laik podľahnete. Medzi realitkami sa nájdu aj čierne ovce, ale vďaka informačným technológiám sa chýry o ich jednaní rýchlo rozšíria. Je dobré sa informovať u známych, priateľoch a obrátiť sa na overenú firmu. Na konci vašej púte za predajom, alebo kúpou si sami uvedomíte, že ušetrený čas a nervy vám stáli za poplatky, ktoré si realitné kancelárie účtujú.