Walk-in stena v kúpeľni bude to pravé

Teplá voda, ktorej prúd nás príjemne objíma v okamihu, keď pustíme sprchu, je súčasťou každodennej rutiny našich hygienických návykov. Moderné kúpeľne sa však už ani zďaleka nedajú porovnať s vybavením, ktoré boli ich základom ešte v nedávnej minulosti. Dnes si môžete vytvoriť kúpeľňu v miestnosti porovnateľnej s izbou, do nej sa dá navrhnúť sklenena zastena zariadenie z najmodernejších materiálov a najnovších technológií.

Sklo a decentné farby

Vybaviť a zariadiť kúpeľňový priestor nie je až také jednoduché ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Trh je dnes nasýtený tovarmi a zariadeniami do tejto časti bytu, takže výber je síce široký, ale tým pádom aj ťažší. Páčiť sa nám totiž môže mnoho vecí naraz, viacero štýlov, farebných prevedení či spôsobov dizajnového umiestnenia, no rozhodnúť sa musíme iba pre jeden, ktorý nám bude najviac vyhovovať, a tým smerom sa bude uberať aj celé jej zariaďovanie.

Možno sa mnohí z vás nechcú vzdať vane, ale trend súčasnosti diktuje sprchové kúty, ktoré dokážu ušetriť vodu, a tým aj financie spojené s jej prevádzkou. Kúty na sprchovanie sa nesú v duchu jednoduchosti a praktickosti, musia byť nenáročné na údržbu a pritom maximálne funkčné. Ohraničenie plochy na sprchovanie sa tvorí sklenenými stenami, a ich najnovší spôsob sa nazýva „walk-in“, v preklade ide o steny bez dverí. Ešte jednoduchšia možnosť je osadiť iba jednu sklenenú zástenu, použiť pritom treba bezpečnostné sklo, ktorého hrúbka je zvyčajne 8mm.

Biela je klasika a nič nepokazí

Sklenená zástena bráni pretekaniu vody do ostatnej časti kúpeľne, v závislosti od toho, či chcete vidieť, kto sa v sprche momentálne nachádza alebo radšej nie, si vyberáte aj typ povrchovej úpravy skla. To môže byť číre, ak chcete mať pocit intimity, tak si zabezpečte matné sklo alebo s pieskovanou úpravou, môže byť aj s grafickým motívom a podobne. Zástena sa dá upevniť do nerezového alebo hliníkového rámu, no krajší a čistejší detail si sprchový kút zachová pri použití bezrámovej sklenenej zásteny.