Nielen telefón, ale aj dom už môže byť mobilný

V USA majú mobilheimy už 80-ročnú tradíciu, tam začala ich výroba a Američania ich dodnes s obľubou využívajú na bývanie, ale aj ako sídla spoločnosti, ktoré podnikajú a potrebujú priestory, napríklad predajne, rýchle občerstvenie, kaderníctvo, rozličné druhy opráv alebo kancelárie a veľa iných druhov činnosti. Domáci využívajú výhody mobilných domov ako je napríklad nízka energetická náročnosť.

Prívesný vozík či karavan vymeňte za mobilheim

Na podnikateľské účely je mobilheim veľmi vhodný priestor, hlavne z pohľadu ekonomického, pretože šetrí náklady, ktoré sú spojené s platením prenájmu iných priestorov, a ich výhodou je tiež mobilita, takže svoju prevádzku či kanceláriu môžete presťahovať na iné miesto či do iného mesta bez problémov. Aj bývanie v mobilnom dome je kvalitatívne na úrovni bytu, hoci je primárne určený na sezónne využitie, ak ho upravíte, aby vyhovoval celoročnému bývaniu, bude z neho nový domov.

Kompromisy robíme bežne, tak prečo nie aj v tejto oblasti, ak z toho budeme mať úžitok a úsporu financií. Mobilné domy prichádzajú na trh už zariadené, v obývacej izbe je rozkladacia sedačka, v spálni komfortná posteľ, kompletne vybavená kuchyňa, domy majú WC aj sprchový kút, moderné spotrebiče či zariadenie ako sú odkladacie priestory a podobne, všetko, čo bežne potrebujeme k životu.

Nenáročný po finančnej či priestorovej stránke

Samotný názov napovedá, že mobilné domy tento dom je možné presúvať z miesta na miesto, môžete žiť a podnikať tam, kde sa vám práve páči. A aby ste v ňom mohli žiť celý rok, treba urobiť niekoľko úprav, dom a rozvody vody zatepliť, osadiť okná s trojitými sklami a dom vybaviť aj kúrením na tuhé palivo. Po týchto zásahoch vám v mobilheime už nebude zima ani v najtuhších mrazoch. Rodinné dovolenky či alternatíva k chate či chalupe, na tieto účely sú mobilné domy využívané a vhodné a aj u nás si postupne získavajú popularitu a základňa ich používateľov sa rozširuje, sú akousi konkurenciou karavanom.