Ako môžu naše obľúbené hobby vyzerať o sto rokov?


Kreslenie: Vzhľadom na to, že naše lesy výrazne poklesnú je vysoko pravdepodobné, že sa budeme musieť uspokojiť iba s kreslením v digitálnej podobe, možno maximálne maľovaním olejovými farbami na plátno, to však ocenia iba skutoční umelci. Naskytá sa možnosť digitálneho kreslenia vo virtuálnej realite alebo maľovanie na hologramoch!

malba

Počúvanie hudby: Slúchadlá do uší budú pravdepodobne obrovským tabu, nakoľko ich pripojenie do telefónu je už v dnešnej dobe nepraktické a nepohodlné. Môžu ich nahradiť priamo zabudované nanoreproduktory v našich ušniciach, vďaka ktorým sa budeme môcť dorozumievať aj bez použitia mobilných telefónov.

Fotografovanie: Namiesto veľkých objektívov si možno vystačíme so špeciálnou kamerou v tvare kontaktnej šošovky, ktorá verne zachytí kvalitný snímok presne tak, ako ho vidíme my.

Korčuľovanie: Kolieska? Tie už budú dávno out. Namiesto nich možno vedci prídu z prevratnou novinkou, vďaka ktorej sa na korčuliach budeme pohybovať na plazme alebo sa budeme dokonca vznášať!

foťák

Hra na hudobnom nástroji: Kto z nás si pamätá na tie ťažké začiatky na hodinách gitary? Alebo klavíra? O sto rokov nebudú tento problém poznať – stačí totiž, ak si ľudia stiahnu aplikáciu, ktorá všetky kroky urobí za nich a do ich pamäte zapíše všetky postupy.

Móda: Tá sa bude meniť rovnako ako dnes. Najrôznejšie doplnky a módne kolekcie nadšených fanúšikov krásy nikdy nesklamú a neopustia.
Futbal: Športovcom, ktorí sa odmietnu vzdať leňošenia a namiesto toho si radšej pôjdu poriadne zabehať, budú pri hre pomáhať najmodernejšie softvéry, ktoré namiesto nich vypočítajú, akou silou a rýchlosťou majú do lopty kopnúť, aby doletela do brány.

jízda

Tanec:Aj napriek obrovskej informatizácii, ktorá sa na nás valí zo všetkých strán, verím, že ľudia nezabudnú na zdravý pohyb a tanec z našej kultúry ľudstva nezmizne. Rovnako ako aj behanie, plávanie alebo typické hranie plážového volejbalu na letnej dovolenke.