Ako zabaviť deti počas daždivého počasia?

Deti sú súčasťou nášho života. Patria do každej rodiny, spríjemňujú chvíle svojim rodičom, starým rodičom, známym a celkovo rozjasňujú každý deň. Robia ho krajším, slnečnejším a faktom je, že s nimi sa nikdy nenudíme. Tak ako nám zlepšujú deň, ukazujú nám ako byť lepším človekom, rovnako aj my ich musíme učiť novým veciam. Taktiež by sme ich mali brávať na rôzne výlety, aby mali príležitosť spoznávať krajinu, kultúru, vidieť nových ľudí a iné tradície. Nie vždy sa však takéto dobrodružné výpravy dajú uskutočniť. Na vine môže byť finančná situácia alebo aj nepriaznivé a daždivé počasie. V tej chvíli ani len netušíme, čo robiť. Deti sa však potrebujú zabávať každý deň a preto by sme im aj v takomto nečase mali zaobstarať nejaké rozptýlenie. Netušíte, čo by to tak mohlo byť? Poradíme vám!

malování.jpg

  1. Kreslenie a maľovanie.Podajte deťom kúsok papiera, farbičky, fixky a nechajte ich vyblázniť sa. Prebudí sa v nim kreativita a zabavia sa dokonca aj na pár hodín. Kúpte im rôzne omaľovánky alebo im nechajte voľnú ruku.
  2. Plastelína. V najbližšom obchode zožeňte plastelínu a v prípade obzvlášť mrazivého a upršaného dňa ju skúste deťom ukázať. Vymodelujte si spolu rôzne zvieratká, postavičky, domčeky a iné predmety. Dokonca si spoločne môžete vytvoriť aj vlastné plastelínové mestečko!
  3. Bábkové divadlo. Každé dieťa miluje divadlo a ani u vás doma to určite nebude inak. Zoberte do ruky ihlu, niť alebo využite šijací stroj a vyrobte si spoločne s vašimi ratolesťami rôzne bábky. Zahrajte sa s deťmi na divadlo. Sadnite si do hľadiska, nechajte svoje deti natrénovať scénku a potom si ju spoločne pozrite. Neexistuje lepšia zábava!
  4. Výborný koláč.Nebojte sa kuchyne a priveďte do nej aj svoje deti. Spoločne skúste napiecť koláč a prekvapiť ním napríklad návštevu alebo ocka či mamičku.

pečení.jpg
Hoci sme si spoločne prešli iba zopár tipov, vašej kreativite sa medze nekladú. Vyberte si, čo sa vám pozdáva najviac a do vymýšľania rôznych hier a zaujímavých aktivít zapojte aj svoje deti. Aj oni totiž dokážu byť poriadne kreatívne a ak vám pomôžu pri správnom výbere, máte záruku, že vaše dieťa zabavíte na pár hodín. A keď opäť vyjde slniečko, je čas pokračovať v hre vonku!