Nintendo switch

Spoločnosť Nintendo po štyroch  rokoch predstavila v roku 2017 novú hraciu konzolu Nintendo switch, konzola ktorú vydali pred šiestimi rokmi niesla názov Wii U a bola nasledovníkom konzoly Wii .
 Spoločnosť si konzolu obľúbila, no Wii-čko nevzbudilo taký záujem ľudí ako si spoločnosť predstavovala, no a tak po dlhšej pauze vydávajú Nintendo switch.
Táto konzola mala od počiatku veľký úspech hlavne kvôli faktu, že si danú konzolu môžete prispôsobiť na domáce hranie a na hranie keď ste na cestách(tzv. Handhold systém), čiže nie je vôbec problém si konzolu zobrať do postele alebo naopak zapojiť si ju do televízora a oddýchnuť si od náročného dňa plného povinnosti.

nintendo

Cena sa pohybujeod 290-380 eur záleží na či si kúpite k danej konzole hru alebo si zakúpite nejakú limitovanú edíciu s ďalšími doplnkami.
Kvalita obrazu je max. 720p a batéria pri hraní vydrží cca 2 hodiny,
Ak vás už hranie na televízory omrzelo a postupne vás začína nudiť aj hranie v  handhold móde tak konzola ponúka funkciu vytiahnuť si z oboch strán “Joy cony”.
Jeden môžete dať kamarátovi alebo si ponecháte obidva  a môžete hrať ešte zaujímavejšie hry ešte zaujímavejšom prevedení.
Hry na túto hru zostávajú pomerne rovnaké, to považujú niektorý síce za mínus no väčšina sa tešila na lepšie a zaujímavejšie spracovania klasických a kultových hier.
Hry, ktoré majú doteraz najväčší ohlas sú:

 • Legend of Zelda : Breath of the Wild
 • Super Mario Bros
 • Smash Bros
 • Pokemon

konzole
Nové Nintendo Switch
Spoločnosť Nintendo tento rok oznámila novú verziu konzoly Nintendo switch. Táto konzola má byť ešte kompaktnejšia a lacnejšie. Nehovoríme tu o ďaľšej generácií ale iba o odľahčenej verzii pre menej náročných zákazníkov.
Je pravdepodobné, že táto konzola bude niesť názov Switch Lite.
Nová konzola Switch by mohla vyjsť na tohto ročnom hernom podujatí E3. Toto všetko sú však ešte špekulácie nadšených fanúšikov a neoficiálne vyjadrenia vývojárov.
Napriek tomu celý svet očakáva čo japonská firma Nintendo prinesie a s čím nás prekvapí.

Reštaurovanie áut

Dôvody pre reštaurovanie áut
V zásade existuje iba jeden druh reštaurovania a to je celé. Existujú však rôzne dôvody na obnovu. Niektorí ľudia investujú do klasického automobilu, o ktorom si myslia, že bude stáť značné množstvo peňazí, ak budú tomu venovať svoj čas, aby ich priviedli späť do pôvodného vzhľadu a prevádzky.

veterán

Ostatní ľudia chcú obnoviť autá, aby sa o nich dozvedeli viac. Rozloženie niečoho úplného od seba a oprava týchto jednotlivých komponentov a potom ich všetky dať späť dohromady určite môže naučiť osobu oveľa viac, než akékoľvek množstvo čítania alebo sledovanie video výučby. Je však dôležité mať na pamäti, že by ste mali mať niekoho v pohotovostnom režime, ktorý je skúsený a môže vám pomôcť, ak sa ocitnete v ťažkej situácii.

mustang

Iný typ projektu obnovy znamená nedávnu nehodu. Či je auto uvedené ako zničené poistnou spoločnosťou, alebo má nejaké poškodenie na prednej časti auta alebo na iných miestach, úplné obnovenie by mohlo znamenať vrátenie vozidla do stavu, ktoré osoba mala pred nehodou, alebo dokonca vrátenie späť do pôvodného stavu, akoby vyšlo rovno z predajne.

Bezpečnosť
Pokiaľ ide o opravy áut, bezpečnosť je možno najväčším problémom. Správne vybavenie je rozhodujúce pre to, aby bolo všetko bezpečné. S dostatkom priestoru na prácu je tiež veľmi dôležitá celková bezpečnosť. Práca na vozidle v tesnej blízkosti môže viesť k mnohým zbytočným nehodám.

Majte veľa osvetlenia. Pracovné svetlá, najmä tie, ktoré je možné presunúť tam, kde je to potrebné, sú nevyhnutné pre to, aby ste mohli presne vidieť, na čom pracujete a čo je potrebné urobiť. Majte viac ako jedno svetlo, aby ste mali flexibilitu, ako aj schopnosť jasne vidieť.

staré auto

Pri odstraňovaní motora alebo iných ťažkých častí nepoužívajte provizórne zariadenia. Utraťte peniaze a zakúpiť správne vybavenie, ako je zdvíhače motora, zdviháky a v prípade potreby prenosový stojan. Nielenže vám pomôžu vyhnúť sa zraneniu, ako je natiahnutie svalov alebo vykĺbenie ramena, ale aj ochranu citlivých komponentov samotného vozidla.

Najnižšie hodnotené filmy z pohľadu českých a slovenských divákov


Obľúbenou témou viacerých ľudí sú filmy a určité rebríčky tých najpozeranejších, najočakávanejších, alebo najlepšie hodnotených kritikmi či samotnými divákmi. Ale nemožno uprieť i fakt, že zábavný a zaujímavý pocit u nás vyvolá pohľad naopak aj na tie, ktoré sú z pohľadu kritikov i divákov úplná katastrofa. Práve o nich bude tento článok. Nepôjde však len o akési sklamania v podobe nadmierných očakávaní, alebo mierne nedostatky. Zameriam sa na výber filmov, ktoré disponujú skutočne minimom bodov v podobe hodnotenia celkovo. Rozmýšľal som, či vám ponúknem zoznam tých zo svetovo navštevovanej stránky IMDb, alebo uprednostním rebríček, ktorý zostavili predovšetkým slovenskí a českí fanúšikovia databázy ČSFD. Myslím si, že práve názory a rebríček zostavený na základe návštevníkou česko- slovenského webu ČSFD bude našim čítateľom o niečo bližší. Ale nebudem už zdržovať, idem priamo k veci.

palec dolů

·         Superbabies: Baby Geniuses 2
Rozhodol som sa začať práve týmto filmom, nakoľko sa na jeho zaradení zhodli americkí i česko slovenskí diváci spoločne, pritom nezávisle od seba. To predsa nemôže byť akási náhoda ale zrejme fakt, že toto „dielo“ skutočne za veľa nestojí. Má ísť o roztomilú rodinnú komédiu, v ktorej hrajú hlavnú úlohu bábätká snažiace sa zachrániť svet. Napriek určitej roztomilosti ale väčšina divákov po dopozeraní tejto snímky nadobudne pocit, akoby sa mentálne vrátili späť do svojho najrannejšieho obdobia. Iný zážitok vo vás tento film nevyvolá.

smutný

•         Waterloo po česku
Ako mám tento snímok vôbec opísať? Najskôr asi tak, že mu chýba čo i len kúsok pointy. V česko-slovenských divákoch vyvolal pocit sebakritiky a tento film skrátka do rebríčku zaradili i miesto toho, že tam mohli zaradiť radšej snímok zahraničný. Ale aspoň vidíme, že naši diváci sú féroví. Nehľadia na pôvod filmu, ale na jeho obsah a prevedenie. A ten obsah,… ja naozaj neviem, nechytám žiadnu pointu. Ak si náhodou pozriete trailer na Youtube, trochu zaujímavejší začne byť od časového úseku 1:55. Ale nie z dôvodu deja, skôr pre pre niečo iné (:

zoufalý

•         Malý Herkules
Nečakajte akčný film, nečakajte ani komédiu, ani drámu, či nič podobné. Nečakajte ani len náznak zaujímavosti. Pokiaľ sa túžite nejakú tú hodinu poriadne nudiť a z nudy upadnúť do kómy, tento film vrelo odporúčam.

Koncert v úplnej tme – Nová dimenzia umenia, kde uvidíte hudbu


Hudba hrá so všetkými farbami zvukov a scenéria čerpá množstvo predstavivosti.  Projekt je realizovaný nevidiacimi – sprevádzajú vás a poskytujú Vám bezpečnosť.  Nemáte čoho sa báť: v tejto tme neexistujú jamy a hrbole, stĺpy a prekážky len delírium z vnímania hudby.

mikrofon

Čo Vám takýto koncert prinesie?
Unikátny zážitok
Je to odvážny experiment, v ktorom urobíte krok do absolútnej tmy, aby ste „počuli“ hudbu novým spôsobom.  Takáto tma v prírode neexistuje. Je prístupná len pre nevidiacich. Takáto tma je konštruovaná pomocou špeciálnych materiálov.

Rozklad stereotypov
Koncerty v tme sa menia. Vnímanie hudby, okolitého sveta, seba, okolitých ľudí. V tme pracujú slepí. Nepotrebujú vašu pomoc – sú to len Vaši vodcovia a hlasy, ktoré budú s vami na celom koncerte.

Neuveriteľné emócie
Tma aktivuje prácu fantázie a predstavivosti. Začnete nielen počuť, ale aj konečne „vidieť“ hudbu. Pri absencii vízie, ktorou vnímate 80% informácií o svete okolo seba, sa ostatné pocity zhoršujú.

Viete aké sú ale pravidlá takýchto koncertov?
1.      Tma
Ak chcete navštíviť tmavý koncert budete musieť nechať v skrinkách svoje tašky, okuliare a objekty, ktoré emitujú svetlo – mobilné telefóny, hodinky, náramky fitness, miniaplikácie, zapaľovače. Na koncerte sú strážcovia. Ak sa toto pravidlo nedodrží, organizátori si vyhradzujú právo nepustiť vás do haly.

2.      Bezpečnosť
Je zakázané niesť na koncert nejaký druh zbrane, rovnako ako alkohol, omamné a psychotropné látky. V prípade ich odhalenia počas inšpekcie si organizátori vyhradzujú právo odstrániť tieto zakázané látky a predmety alebo Vám zakázať vstup do haly. Je zakázané ísť na koncerty v podnapitom stave.

prskavka
 
3.      Čas
Zhromaždenie hostí začína 30 minút pred začiatkom koncertu. V prípade oneskoreného príchodu na začiatok koncertu, uvedeného na lístku si organizátori vyhradzujú právo nenechať Vás  vojsť do haly.

4.      Vek
Koncerty môžu navštevovať deti od 7 rokov len v sprievode svojich rodičov. Od veku 12 rokov sa udalosť môže navštíviť nezávisle. 

Najlepšie festivaly pod holým nebom

Počas leta každý človek túži po nových a krásnych zážitkoch. Sníva o získaní nových priateľov, spoznávaní iných krajín alebo dokonca aj našej krásnej rodnej zeme, ktorú  ešte ani zďaleka nemáme celú prechodenú. Každý z nás uvažuje aj nad tým ako toto krásne ročné obdobie strávi, kam sa vyberie a čo bude robiť. Túžime po peknom teplom počasí, horúcom slnku a dlhých letných večeroch, kedy je vonku ešte dlho do večera krásne vidno. Avšak, nie každého snom je túlať sa po horách a objavovať krásy prírody alebo bádať po histórií tunajších miest, či ležať na pláži pri mori. Sú medzi nami aj takí, ktorí sa milujú naplno baviť, zbožňujú hudbu až do rána a tanec je im blízky tak ako nič iné na svete. Pre tých sú cez leto najvhodnejšie hudobné festivaly. Ale ktoré z nich sú jednoznačne tie najlepšie? Poďme sa na to spoločne všetci pozrieť!

dav.jpg

 1. Rock pod Kameňom. Tento skvelý festival sa koná každoročne v meste Snina a je veľmi obľúbený medzi ľuďmi rôznej vekovej kategórie. Ja sama som sa ho zúčastnila už niekoľkokrát a môžem povedať, že neľutujem. Každým rokom je tento festival lepší a lepší a ponúka skvelú hudbu. Každý z vás si tam zaručene nájde to svoje.
 2. Folklórne festivaly.Týchto festivalov je naozaj skutočne veľa, stačí si len vybrať, na ktorý z nich by ste chceli ísť. Na výber máte z množstva úžasných festivalov, kde môžete stráviť pár dní z vášho leta a urobiť tak svoje prázdniny alebo voľný čas ešte dokonalejším, než je.
 3. Topfest. Tento hudobný festival sa každoročne koná na strednom Považí a je zameraní predovšetkým na rockovú hudbu. Milovníci takéhoto žánru muziky si zaručene prídu na svoje a nebudú ľutovať, že sa rozhodli práve takto stráviť svoje leto.
 4. Pohoda festival.Každoročne sa koná v Trenčíne a vždy sa na ňom vystrieda množstvo skvelých spevákov a hudobných skupín. Ak už sa rozhodnete práve pre tento úžasný festival, nezabudnite navštíviť aj samotné mesto Trenčín, ktoré je krásne a pôvabné.

fanoušci.jpg
Leto je už v plnom prúde, tak neseďte doma, vyberte si ten pravý festival presne pre vás a vyrazte!

Ako zabaviť deti počas daždivého počasia?

Deti sú súčasťou nášho života. Patria do každej rodiny, spríjemňujú chvíle svojim rodičom, starým rodičom, známym a celkovo rozjasňujú každý deň. Robia ho krajším, slnečnejším a faktom je, že s nimi sa nikdy nenudíme. Tak ako nám zlepšujú deň, ukazujú nám ako byť lepším človekom, rovnako aj my ich musíme učiť novým veciam. Taktiež by sme ich mali brávať na rôzne výlety, aby mali príležitosť spoznávať krajinu, kultúru, vidieť nových ľudí a iné tradície. Nie vždy sa však takéto dobrodružné výpravy dajú uskutočniť. Na vine môže byť finančná situácia alebo aj nepriaznivé a daždivé počasie. V tej chvíli ani len netušíme, čo robiť. Deti sa však potrebujú zabávať každý deň a preto by sme im aj v takomto nečase mali zaobstarať nejaké rozptýlenie. Netušíte, čo by to tak mohlo byť? Poradíme vám!

malování.jpg

 1. Kreslenie a maľovanie.Podajte deťom kúsok papiera, farbičky, fixky a nechajte ich vyblázniť sa. Prebudí sa v nim kreativita a zabavia sa dokonca aj na pár hodín. Kúpte im rôzne omaľovánky alebo im nechajte voľnú ruku.
 2. Plastelína. V najbližšom obchode zožeňte plastelínu a v prípade obzvlášť mrazivého a upršaného dňa ju skúste deťom ukázať. Vymodelujte si spolu rôzne zvieratká, postavičky, domčeky a iné predmety. Dokonca si spoločne môžete vytvoriť aj vlastné plastelínové mestečko!
 3. Bábkové divadlo. Každé dieťa miluje divadlo a ani u vás doma to určite nebude inak. Zoberte do ruky ihlu, niť alebo využite šijací stroj a vyrobte si spoločne s vašimi ratolesťami rôzne bábky. Zahrajte sa s deťmi na divadlo. Sadnite si do hľadiska, nechajte svoje deti natrénovať scénku a potom si ju spoločne pozrite. Neexistuje lepšia zábava!
 4. Výborný koláč.Nebojte sa kuchyne a priveďte do nej aj svoje deti. Spoločne skúste napiecť koláč a prekvapiť ním napríklad návštevu alebo ocka či mamičku.

pečení.jpg
Hoci sme si spoločne prešli iba zopár tipov, vašej kreativite sa medze nekladú. Vyberte si, čo sa vám pozdáva najviac a do vymýšľania rôznych hier a zaujímavých aktivít zapojte aj svoje deti. Aj oni totiž dokážu byť poriadne kreatívne a ak vám pomôžu pri správnom výbere, máte záruku, že vaše dieťa zabavíte na pár hodín. A keď opäť vyjde slniečko, je čas pokračovať v hre vonku!

Ste vhodný na rybárčenie?

Odpoveď už dávno viem, ale či to viete Vy? Preto si prečítajte tieto dôvody prečo ísť na ryby a dúfam, že nájdete to čo hľadáte.

ryba

Prispieť k ochrane
Rybári dávajú svoje peniaze tam, kde sú ich ústa a sú vášniví voči životnému prostrediu. Kúpou rybárskych licencií a platením osobitných daní, ktoré sami dohodli rybári, pomohli financovať mnohé z programov na ochranu prírody a zachovania. Rybári sú tiež veľmi si vedomí dôležitosti čistej vody a vzduchu a hrdú na ochranu a zachovanie nášho prostredia, prírodných spoločenstiev a cenného biotopu.

Vypúšťanie pary
Opýtajte sa väčšinu rybárov, prečo majú tráviť čas vo voľnej prírode a pravdepodobne budete počuť slovo „sloboda“. Nič neprináša pocit, že je človek nažive a pomáha obnoviť naše osobné rezervy ako deň strávený interakciou s prírodou.

Sociálne spájanie
Zdieľanie skúseností z rybárstva pomáha posilňovať vzťahy s rodinou a priateľmi. To tiež ponúka človeku šancu vrátiť sa späť do spoločnosti tým, že mentoruje ostatných v potešení a dôležitosti, že sú dobrými správcami našich prírodných zdrojov. Tiež nezabudnite koľko zaujímavých ľudí môžete stretnú, , keď strávite deň pri rieke a koľko rôznych zážitkov žažijete.

Prínosy pre zdravie
Byť vonku a byť aktívny vám pomôže cítiť sa lepšie a povzbudzuje zdravší spôsob života. Jazda na miestny obchod s potravinami a reštauráciu rýchleho občerstvenia môže byť pohodlná, ale rybolov vám môže tiež pomôcť spáliť nežiaduce kalórie, zvýšiť kvalitu vášho životného štýlu a pridať roky do vášho života.

rybaření

Rekreácia
Aj ten najhorší deň rybolovu je omnoho lepší ako zlý deň v kancelárii alebo nejaké domáce práce. Najčastejším dôvodom, ktorý nájdete u ľudí, ktorí chcú loviť, je, že je to jednoducho zábavné.
Dúfam, že sme Vás niečom možno prekvapili ale hlavne sme Vás zaujali a vyriešili otázku, či je rybárčenie pre Vás. Ak v tom máte jasno choďte hneď do najbližšieho obchodu a rýchlo si kúpte všetky potrebné veci.

Najlepšia cena

Orientovať sa a správne si vybrať z množstva tovarov, ktoré obchody ponúkajú, či už ide o kamenný obchod alebo e-shop, niekedy naozaj dá zabrať. Trochu vám s tým pomôžeme a predstavíme jedného z predajcov snowboardov, no nielen tých, ale aj všetkého, čo pri tomto športe budete na svahu potrebovať.

zima

Belda sport
Predstavujeme vám firmu Belda sport, ktorá sa zaoberá predajom príslušenstva a výbavou k zimným športom, v ponuke má dosky za naozaj dobré ceny a, samozrejme, primeranej kvality. Vystrojíte tu celú svoju rodinu, ako muža, ženu, tak aj pre deti v ňom nájdete všetko potrebné, čo si snowboardovanie vyžaduje. Rozhodnúť sa budete musieť pre niektorý zo širokej ponuky dosiek rôznych farieb a s mnohými motívmi od výmyslu sveta. Ceny ponúkaných snowboardov sa pohybujú okolo 300-400 eur za dosku pre muža alebo ženu, čo je slušná suma za kvalitný snowboard. Najlepšiu cenu za dosku, ktorú môžete kúpiť pre deti, ponúka tento obchod a pohybuje sa vo výške od 270 eur.

Možnosť zliav
Predajca poskytuje aj zľavy, ktoré sa môžu vyšplhať až do výšky 30% z ceny snowboardu. Obľúbenou sa stala značka LIBTECH, určená pre mužov, s možnosťou zľavy až 20% z ceny, pre ženy majú tiež ponuku zľavy cca 20% na značku SK8BANANA. No a obisť nemôžeme ani deti, na tie čaká doska zn.CUSTOM SMALLS s možnou zľavou okolo 17% z ceny.

hory

Široký sortiment
Obchod však neponúka len snowboardy, ale nájdete tu možnosť plnej výbavy od oblečenia až po príslušenstvo. Zaobstaráte si tu čiapky, rukavice, topánky, ale aj napríklad vosky, obaly na dosky, gripy, vložky do topánok, okuliare, kukly a ešte mnoho iných doplnkov.
Nákup vám, samozerjme, pripravia, zabalia a doručia priamo na vašu adresu, ak ste si tovar objednávali cez e-shop alebo si nákup môžete vyzdvihnúť osobne priamo v kamennej predajni.
Dúfame, že sme vám dobre poradili a že s výberom, ako aj službami obchodu, ak sa rozhodnete u nich nakupovať, budete spokojní a snowboardovanie si užijete do sýtosti.

Bude zima, bude mráz

Hoci bude ťažké privítať jeseň a to z viacerých dôvodov – prichádza škola, hromada povinností pre študentov, a pre nás všetkých jeseň to znamená aj postupnú zmenu šatníka, odloženie letných šiat, kraťasov a krátkych tričiek. Namiesto toho začať nosiť možno menej atraktívne či ľahké oblečenie. Je načase vytiahnuť dlhé svetre, roláky, dlhé nohavice, v čom sa niekedy cítime príliš nababušení.

zima

Ale aj v zimnom období módni návrhári prichádzajú s množstvom nápadov. To pre nás znamená, že existujú spôsoby ako stále vyzerať dobre, ako sa nevzdať dobré pocitu zo seba a stále vyzerať dobre a sebavedomo. Pre nich je každá jesenno-zimná sezóna výzvou. Módne domy musia každú zimu prísť s niečím novým a sviežim. Veľa ľudí, ktoré tie trendy sleduje sa inšpiruje, a dokonca je ochotných aj celý svoj šatník vymeniť len na jednu sezónu.
Pokiaľ medzi týchto ľudí ale nepatríte, máme pre Vás pár rád ako túto zimu môžete vyzerať in a stále nosiť to, čo rok predtým.

sníh

1. Dobrá, teplá bunda
Tá je v zime základ, a to Vám povie každý. Teplé bundy nenosíme len na športové aktivity, ale aj na každý deň. Ak však nechcete vyzerať príliš nudne, ležérne či športovo, stačí si len vybrať. nejakú v pestrých farbách, možno prejsť aj na športovo-elegantnú. Áno, a ešte lepšie bude, ak to bude páperová.

2. Sukne nie sú odpísané
Ženy majú vsugerované, že sa musia cez toto obdobie úplne zriecť všetkých šiat a sukní, ktoré im pomáhajú cítiť sa príjemne žensky. Ešte stále však máte pár šiat s dlhým rukávom alebo z teplejších materiálov. Sukne takisto netreba odkladať, nikde nie je napísané, že musíte prejsť strikte k noseniu nohavíc. Okrem toho v kombinácií s teplým a štýlovým svetrom, môžete vytvoriť niečo veľmi príjemné, ženské aj teplé!

3. Zamat na zimu
Zamat ako materiál je veľmi dobrý materiál, vyvoláva pocit tepla, na dotyk je tiež hebký a príjemný. Tento rok budú frčať šaty aj bundy z tohto materiálu a opäť – v pestrých farbách.

4. Kvety a farebné aplikácie
Možno nezvyčajné, no stále sa bavíme o jesenno-zimnom období a ich použiti na zimných bundách či svetroch Vám môžu len spestriť aj toto ročné obdobie.

5. Pohodlné svetre a pulóvre
Tie tu sú a budú každú zimu a my sa ich ani nechceme zbaviť! Okrem toho, že sú veľmi pohodlné, zahrejú nás, môžeme si ich zaobstarať v akomkoľvek prevedení. Pestré a žiarivé farby lahodia niektorým, a jednoduché farby ako biela, maslová či telová a sivá, niekomu inému. Stačí si vybrať.

mráz

6. A opäť je to tu!
Osemdesiate sú už dávno za nami, no móda z tohto obdobia môže inšpirovať módnych návrhárov aj doteraz. A áno, sú to slávne vypchávky na ramenách. Je na vás, či si ich aj vy túto sezónu prisvojíte, no oni budú túto sezónu opäť in.

Ak ste mali pochybnosti, čo je in a zahreje – vidíte, že móda sa nedá chladnými teplotami odradiť, a stále vie prísť s niečím novým a atraktívnym. Stačí len trochu citu pre módu, pár trikov a aj zima bude tento rok Vaša!