Najnižšie hodnotené filmy z pohľadu českých a slovenských divákov


Obľúbenou témou viacerých ľudí sú filmy a určité rebríčky tých najpozeranejších, najočakávanejších, alebo najlepšie hodnotených kritikmi či samotnými divákmi. Ale nemožno uprieť i fakt, že zábavný a zaujímavý pocit u nás vyvolá pohľad naopak aj na tie, ktoré sú z pohľadu kritikov i divákov úplná katastrofa. Práve o nich bude tento článok. Nepôjde však len o akési sklamania v podobe nadmierných očakávaní, alebo mierne nedostatky. Zameriam sa na výber filmov, ktoré disponujú skutočne minimom bodov v podobe hodnotenia celkovo. Rozmýšľal som, či vám ponúknem zoznam tých zo svetovo navštevovanej stránky IMDb, alebo uprednostním rebríček, ktorý zostavili predovšetkým slovenskí a českí fanúšikovia databázy ČSFD. Myslím si, že práve názory a rebríček zostavený na základe návštevníkou česko- slovenského webu ČSFD bude našim čítateľom o niečo bližší. Ale nebudem už zdržovať, idem priamo k veci.

palec dolů

·         Superbabies: Baby Geniuses 2
Rozhodol som sa začať práve týmto filmom, nakoľko sa na jeho zaradení zhodli americkí i česko slovenskí diváci spoločne, pritom nezávisle od seba. To predsa nemôže byť akási náhoda ale zrejme fakt, že toto „dielo“ skutočne za veľa nestojí. Má ísť o roztomilú rodinnú komédiu, v ktorej hrajú hlavnú úlohu bábätká snažiace sa zachrániť svet. Napriek určitej roztomilosti ale väčšina divákov po dopozeraní tejto snímky nadobudne pocit, akoby sa mentálne vrátili späť do svojho najrannejšieho obdobia. Iný zážitok vo vás tento film nevyvolá.

smutný

•         Waterloo po česku
Ako mám tento snímok vôbec opísať? Najskôr asi tak, že mu chýba čo i len kúsok pointy. V česko-slovenských divákoch vyvolal pocit sebakritiky a tento film skrátka do rebríčku zaradili i miesto toho, že tam mohli zaradiť radšej snímok zahraničný. Ale aspoň vidíme, že naši diváci sú féroví. Nehľadia na pôvod filmu, ale na jeho obsah a prevedenie. A ten obsah,… ja naozaj neviem, nechytám žiadnu pointu. Ak si náhodou pozriete trailer na Youtube, trochu zaujímavejší začne byť od časového úseku 1:55. Ale nie z dôvodu deja, skôr pre pre niečo iné (:

zoufalý

•         Malý Herkules
Nečakajte akčný film, nečakajte ani komédiu, ani drámu, či nič podobné. Nečakajte ani len náznak zaujímavosti. Pokiaľ sa túžite nejakú tú hodinu poriadne nudiť a z nudy upadnúť do kómy, tento film vrelo odporúčam.