Nintendo switch

Spoločnosť Nintendo po štyroch  rokoch predstavila v roku 2017 novú hraciu konzolu Nintendo switch, konzola ktorú vydali pred šiestimi rokmi niesla názov Wii U a bola nasledovníkom konzoly Wii .
 Spoločnosť si konzolu obľúbila, no Wii-čko nevzbudilo taký záujem ľudí ako si spoločnosť predstavovala, no a tak po dlhšej pauze vydávajú Nintendo switch.
Táto konzola mala od počiatku veľký úspech hlavne kvôli faktu, že si danú konzolu môžete prispôsobiť na domáce hranie a na hranie keď ste na cestách(tzv. Handhold systém), čiže nie je vôbec problém si konzolu zobrať do postele alebo naopak zapojiť si ju do televízora a oddýchnuť si od náročného dňa plného povinnosti.

nintendo

Cena sa pohybujeod 290-380 eur záleží na či si kúpite k danej konzole hru alebo si zakúpite nejakú limitovanú edíciu s ďalšími doplnkami.
Kvalita obrazu je max. 720p a batéria pri hraní vydrží cca 2 hodiny,
Ak vás už hranie na televízory omrzelo a postupne vás začína nudiť aj hranie v  handhold móde tak konzola ponúka funkciu vytiahnuť si z oboch strán “Joy cony”.
Jeden môžete dať kamarátovi alebo si ponecháte obidva  a môžete hrať ešte zaujímavejšie hry ešte zaujímavejšom prevedení.
Hry na túto hru zostávajú pomerne rovnaké, to považujú niektorý síce za mínus no väčšina sa tešila na lepšie a zaujímavejšie spracovania klasických a kultových hier.
Hry, ktoré majú doteraz najväčší ohlas sú:

  • Legend of Zelda : Breath of the Wild
  • Super Mario Bros
  • Smash Bros
  • Pokemon

konzole
Nové Nintendo Switch
Spoločnosť Nintendo tento rok oznámila novú verziu konzoly Nintendo switch. Táto konzola má byť ešte kompaktnejšia a lacnejšie. Nehovoríme tu o ďaľšej generácií ale iba o odľahčenej verzii pre menej náročných zákazníkov.
Je pravdepodobné, že táto konzola bude niesť názov Switch Lite.
Nová konzola Switch by mohla vyjsť na tohto ročnom hernom podujatí E3. Toto všetko sú však ešte špekulácie nadšených fanúšikov a neoficiálne vyjadrenia vývojárov.
Napriek tomu celý svet očakáva čo japonská firma Nintendo prinesie a s čím nás prekvapí.