Objavte nádherný svet LED pásov.

Na klasické staré žiarovky si mnohí z nás už ani nespomenú. No nie je to až tak dávno, čo boli takmer jedinou a najrozšírenejšou možnosťou osvetlenia v interiéri či exteriéri. A to platilo až do roku 2009, keď boli tieto žiarovky u nás ako aj v celej EÚ postupne sťahované z trhu. Odvtedy trh s osvetlením prešiel obrovským vývojom a dnes sú už samozrejmosťou LED svietidlá rôznych druhov. Hlavným dôvodom prechodu na LED technológiu osvetlenia bola v prvom rade úspora energie. Dnes je LED technológia po celom svete na obrovskom vzostupe a je už neodmysliteľnou súčasťou všetkých domácností aj u nás na Slovensku.

Okrem úspory energie je veľkou výhodou tejto technológie skutočnosť, že LED svetlá produkujú podstatne menej tepla ako klasické žiarovky. Aj tento fakt pomohol k vzniku nových typov osvetlenia, medzi ktoré sa zaraďujú hlavne LED pásy. LED pásy predstavujú úsporné a veľmi moderné flexibilné riešenia osvetlenia. Sú to zdroje svetla na úzkom ohybnom páse, na ktorom sú umiestnené maličké svetelné čipy.

led pas

Okrem úspory energie prinášajú LED pásy množstvo výhod:

  • dajú sa strihať na požadovanú dĺžku, pričom sú stále funkčné
  • sú veľmi tenké a flexibilné, môžu sa ohýbať až do 90o uhla
  • majú dlhú životnosť a záruku až 5 rokov
  • sú samolepiace, takže sa jednoducho inštalujú na rôzne povrchy
  • je možné ich použiť nielen v suchom prostredí, ale aj vo vode s maximálnym stupňom ochrany, pričom sú bezpečné
  • diaľkovým ovládačom je možné ich stmievať (meniť intenzitu svetla) a u farebných LED pásov je možné meniť aj farebný odtieň svetla

led pasy

Keď na trh prichádzali prvé LED žiarovky, hlavným nedostatkom bola veľmi nepríjemná studená farba svetla. Ľudia mali často pocit ako v márnici, dlhší pobyt pri takomto osvetlení pôsobil veľmi zle na psychiku človeka. No dnes je už aj tento problém vyriešený. Kvalitní predajcovia už ponúkajú produkty, ktoré obsahujú všetky typy farieb svetla. LED pásy Ledprodukt sa ponúkajú s teplotou svetla studenou, teplou a aj neutrálnou. Takže si ľahko vyberiete podľa vašich požiadaviek práve ten produkt, ktorý najviac vyhovuje vašim požiadavkám.