Protipožiarne dvere

Či sme doma, alebo v práci, je pre nás najdôležitejšie jedno – potrebujeme sa cítiť bezpečne a zároveň chrániť nielen seba ale aj svojich blízkych. Jedným z ochranných prvkov voči ohňu a požiaru sú dvere – v mnohých prípadoch to jediné, čo nás od požiaru môže oddeliť.

ohen poziar

Požiarne systémy ALUPROF ponúkajú riešenia pre bezpečnostné požiarne uzávery ako sú protipožiarne dvere, protipožiarne okná, protipožiarne steny a protipožiarne fasády. Systémy sú certifikované v renomovaných inštitúciách ako IFT Rosenheim (Nemecko), FIRES s.r.o. (Slovensko) alebo ITB Varšava (Poľsko). Protipožiarne dvere, čiže dvere s požiarnou odolnosťou majú za úlohu odolávať požiaru určitým spôsobom aspoň 30 minút. Túto odolnosť zabezpečujú protipožiarne a dymotesné uzávery. Systém je vybavený rôznymi ďalšími prvkami ako sú napríklad špeciálne ohňovzdorné vložky. Sklá prešli skúškami od väčšiny renomovaných výrobcov, takže spĺňajú kritériá protipožiarnej ochrany a odolnosti. Protipožiarne dvere musia spĺňať všetky bezpečnostné normy platné pre EÚ. Na požiarnych uzáveroch sú taktiež vyžadované pravidelné kontroly.

Protipožiarne dvere si nemôžete namontovať len tak sami. Montáž môžu zrealizovať len vyškolení pracovníci, a veľký dôraz sa dáva hlavne na osadzovanie a prípravu stavebného otvoru. Ak máte momentálne starosti s tým ako zabezpečiť protipožiarnu ochranu dverami, pokojne sa obráťte na nás.

biele dvere

V našom cenníku nájdete ceny orientačné, aby ste mali približnú predstavu o celkovej investícii a vedeli si vytvoriť riešenie, ktoré vyhovuje Vašim požiadavkám. Orientačné sú z dôvodu rôznorodosti rozmerov, špeciálneho vybavenia a mnohých ďalších prvkov. Celkovú cenu Vám dokážeme poskytnúť nezáväzne vypracovanou cenovou ponukou.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, radi Vám pomôžeme s najvhodnejším riešením na tel. č.: +421 915 707 477.