Šiltovky

Šiltovky

Šiltovky, v minulosti primárne slúžili, ako ochrana proti slnku, či už aby vytvárali tieň, v prípade, že slnko svietilo priamo do očí, alebo taktiež chránili tvár pred UV žiarením, či hlavu pred úpalom. Nosili ich športovci, raperi a rôzni hudobní interpreti alebo ochranné a obranné zložky, napr. polícia, vojaci atď. Dnes sa však nepoužívajú iba na tento účel. Ľudia ich nenosia len počas teplých slnečných dní, ale aj počas tých chladnejších, keďže momentálne sú na trhu v ponuke aj zateplené možnosti šiltoviek.

šiltovka

Stali sa z nich populárne pokrývky hlavy, ktoré sú bežným módnym doplnkom ku každému outfitu. Šiltoviek existuje nespočetné množstvo druhov a líšia sa rôznymi materiálmi vyhotovenia, tvarmi, farbami, či vzormi. Dajú sa nastavovať tak, aby vedeli prispôsobiť svoju veľkosť presne podľa potreby hlavy. Predtým boli skôr obľúbené medzi mužmi, no dnes ich bežne nosia aj ženy, či deti. Šiltovky sú skvelým nástrojom napríklad aj ak sa vám nechce upravovať účes alebo nemáte práve čerstvo umyté vlasy. Nenosia sa len k ležérnemu, športovému oblečeniu, či k oblečeniu na doma, ale dajú sa nájsť aj rôzne elegantné varianty šiltoviek – teda môžu byť vhodným doplnkom na každodenné nosenie aj k formálnejšiemu oblečeniu alebo k elegantnému outfitu.

siltovka

Šiltovkou viete rovnako podporiť napríklad aj svoj obľúbený športový tím, či vyjadriť obdiv k milovanej hudobnej skupine, keďže sa často predávajú ako fanúšikovský merch. Niektorí ľudia majú radšej jednofarebné šiltovky a iní preferujú pestrofarebné s rozličnými logami, obrázkami a vzorcami. Možností na výber je neuveriteľne veľa a závisia len a len na vás a vašich preferenciách. Takmer každá módna značka má dnes v ponuke produktov aj šiltovky. Vybrať si preto môžete aj z množstva odlišných značiek, buď z tých, ktoré obľubujete a kupujete zvyčajne, alebo od iných.