Predseda predstavenstva Huawei zasahuje americkým politikom v súvislosti s financovaním univerzít


V liste uviedli, že program Huawei Innovation Research Program predstavuje „významnú hrozbu pre národnú bezpečnosť“ tým, že umožňuje Číne efektívne zdvihnúť výskum zo Spojených štátov. Zákonodarcovia uviedli, že takéto programy boli kľúčovou súčasťou „čínskeho nástroja na získavanie zahraničných technológií“.

selfie

Ako odpoveď, Eric Xu, rotujúci predseda spoločnosti Huawei, nazval Rubio a Banks „uzavretý a nesprávne informovaný“.
„Zdá sa, že ich telá sú v informačnom veku, ale ich myseľ je stále v agrárnom veku,“ povedal Xu, podľa prepisu Xuových poznámok konaných neskoro v stredu na okrajoch Mobile World Congress v Šanghaji.
„Ich správanie ukazuje nielen ignoráciu toho, ako dnes funguje veda a inovácia, ale aj ich vlastný nedostatok dôvery“ v konkurencieschopnosti USA, uviedol v prepisu poskytnutom Huawei.

Americkí zákonodarcovia, ktorí nepožiadali o ukončenie takéhoto financovania výskumu, požiadali sekretára školstva, aby preskúmal, ako sa Čína pokúša zhromaždiť technológiu z amerických kampusov, aby ochránila technologickú výhodu krajiny.

huawei

Tento list predstavuje najnovší problém, s ktorým spoločnosť Huawei čelila v Spojených štátoch. Minulý týždeň niektorí republikáni a demokrati amerických zákonodarcov, vrátane Rubio, požiadali spoločnosť Alphabet Inc, aby prehodnotila spoluprácu s firmou Huawei, ktorú označili za bezpečnostnú hrozbu.
Začiatkom tohto roka sa dohoda s americkou telekomunikačnou spoločnosťou AT & T Inc na predaj svojich smartphonov v Spojených štátoch zhrnila v 11. hodine z dôvodu obáv o bezpečnosť.

Spoločnosť sa dostala pod podobnú kontrolu inde. Začiatkom tohto mesiaca predseda austrálskeho Huawei Austrália napísal verejný list, ktorý vyvrátil austrálsky názor, že spoločnosť predstavuje riziko, keďže Austrália pravdepodobne zakáže Huawei z účasti na zavedení mobilných telekomunikácií piatej generácie v dôsledku bezpečnostných obáv.
V stredu povedal, že Pán povedal, že zákaz pre Huawei by bol „veľkým politickým zlyhaním“ pre Austráliu, pretože obvinenia z rušenia vlády Číny boli bezpredmetné.