Presun kontaktov do nového zariadenia


Asi dostali svoj nový telefón alebo smartfón Určite si lámete hlavu nad tým ako presunúť vaše kontakty do nového zariadenia. Nemusíte zúfať pretože prichádza návod ktorý mám presunúť kontakty jednoduchou  cestou bez použitia počítača či iného zariadenia.

karta
 
»          Presun kontaktov na SIM
Ak ste si vo svojom starom zariadení ukladali kontakty do pamäte telefónu kontakty v novom telefóne určite nenájdete. No Nemusíte sa báť že by ste o svoje kontakty prišli. Stačí ak prídete do nastavenia kontaktov a tam si ich presuniete do sim karty. Teda jednoduchý export z pamäte telefónu do pamäte sim.
 
Ale má to jednu chybičku krásy. Ak máte v jednom kontakte uložené dve čísla po presune budete mať 2 kontakty pod jedným menom. Taktiež sa po presune stratí aj diakritika ale to sa dá potom doladiť v nastaveniach nového zariadenia.
 
»          Z telefónu do pamäte SD
Bude to fungovať na tom istom princípe ako z presunu pamäte telefónu do pamäte sim karty. Stačí ak si svoje kontakty exportuje tie do pamäti SD a následne si ich skopírujte do svojho nového zariadenia. Avšak problém môže nastať vtedy keď staršie zariadenie nepodporuje pamäte SD teda pamäťové karty.
 
mobil

»          Posielanie kontaktov cez Bluetooth
Kontakty taktiež môžete posielať aj cez rozhranie Bluetooth. Chybou Však je že musíte odosielať každý kontakt zvlášť a môže to zabrať aj niekoľko hodín.
 
»          Starý dobrý spôsob
Možno už malo využívaní , ale stále overený najlepší spôsob aký poznáme. Ak máte čas , môžete si svoje kontakty napísať na papier a následne ich zapíšete do nového zariadenia. Viem že to môže trvať aj niekoľko hodín ale takto si môžete byť istý že kontakty budete mať 100 percentné a čísla budú sedieť ku každému kontaktu, teda ak sa nepomýlite.
 
»          Z dotíkáču do dotíkáču
Ak vymieňajte svoj starý smartphon za nový z presunúť kontakty môžete jednoduchým a rýchlym spôsobom. Stačí ak si svoje kontakty uložíte do cloudu a v novom zariadení si ich jednoducho stiahnete do nového zariadenia. Taktiež svoje kontakty môžete získať aj vďaka Gmailu a to tak že si ich jednoducho že si ich synchronizujete.