Oživte vaše sledovanie filmov či počúvanie hudby

Kvalitný obraz nie je všetkým, čo rozhoduje o našom zážitku zo sledovania filmu, veľmi dôležitým aspektom je aj zvuk. Klasický televízor, alebo počítač nám síce poskytne dostatočnú hlasitosť, avšak nemôžeme hovoriť o dokonalom zvuku. Ak teda patríte k milovníkom filmov a zvuk je pre vás rozhodujúcim aspektom, musíte si zaobstarať reproduktory navyše. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na Soundbar Creative Stage.

reproduktor
 
Aj keď majú tieto reproduktory v názve slovíčko „stage“, teda pódium, nejedná sa o produkt vhodný na živé koncerty. svoje využitie nájde najmä pri sledovaní filmov, televízie, poprípade hraní počítačových hier. Jedná sa o pomerne rozmerné reproduktory. Ich šírka je až päťdesiatpäť centimetrov a všetky ich časti dokopy vážia viac ako štyri kilogramy. Ak teda používate maličký notebook, alebo zháňate reproduktory, ktoré môžete bez problémov prenášať, poobzerajte sa radšej po niečom menšom.
 
Výhodou týchto reproduktorov je HDMI vstup. Vďaka nemu ich môžete so svojim televízorom prepojiť bez najmenších problémov. ďalšou výhodou je, že sa s vašim zariadením dokážu spárovať. V praxi to znamená, že ak zapnete televízor, reproduktory sa zapnú automaticky spolu s ním. Okrem spomínaného HDMI vstupu, ich môžete so zariadeniami prepojiť aj pomocou USB káblu, alebo Bluetooth.
 
Soundbar Creative Stage kúpite od osemdesiatich eur vyššie.
 
monitory

A čo zvuk?

Zvuk týchto reproduktorov vás príjemne prekvapí. Nejedná sa však o kúsok pre profesionálov, takže nečakajte žiadne zázraky. Pokiaľ však hľadáte kvalitné reproduktory na bežné používanie, ich výkon vám určite postačí. Pri pozeraní filmov, počúvaní hudby, alebo pri hraní hier, máte na výber štyri nastavenia, a to  Cinema, Music, Gaming, alebo Concert. Z týchto názvov nie je ťažké pochopiť, na čo sú určené. Dodatočne si však viete nastaviť aj výšky a basy, takže konečný zvuk si môžete vyladiť presne podľa seba.

Elektrické váhy

Dnešné váhy sú všetky digitálne ,bez ohľadu na to čo nimi meriame.

 • Osobné váhy
 • Potravinové váhy
 • Váhy na batožinu

váha

To sú najčastejšie typy váh ,ktoré máme doma. Podľa čoho si ich vybrať?:

 • Dizajn
 • Cena
 • Výdrž batérie
 • Viditeľnosť displeja
 • Funkcia pamäte
 • Značka

Osobné váhy sú spravidla ploché. Vyberajte aj podľa hmotnosti váhy. Dôležitý je aj povrchový materiál- aby bola ľahká a pevná zároveň.
Potravinové kuchynské váhy sú buď:

 • S miskou
 • Ploché

Je to viac menej jedno. Aj na tú plochú si predsa položíte nádobu  a do nej sypete suroviny. Tu je dôležité to, aby po položení prázdnej misky na váhu sa dala vynulovať. Aby sme presne merali už iba nasypané suroviny a nemuseli odpočítavať hmotnosť misky.

Dajte si pozor aj na typ batérii potrebných do váhy. Aby sa vám nestalo, že je lepšie kúpiť pomaly novú váhu ako zaplatiť za príšerne drahé baterky.
Materiál váhy by mal byť dobre udržiavateľný v čistote. Mal by byť aj ľahký. Ceny týchto váh sa pohybujú od 15€ vyššie. Niektoré sú aj za 80€. Závisí to hlavne od výrobcu a materiálu, z ktorého sú robené. Zaujímavé je ale že tie najdrahšie vážia najmenší rozsah ale s veľkou presnosťou.

Váha nie je ale práve módna vychytávka s ktorou sa chceme ukázať , ale vec, ktorá nám má roky dobre slúžiť. Nemá zaberať veľa miesta, nesmie sa často vybíjať baterka a musíme dobre vidieť hodnoty. Ak vidíme slabšie- hľadajme tie s väčším a čitateľnejším displejom.

hnmotnost

Váha na batožinu. Cestujete často na dovolenky lietadlom? Potom sa vám veru bude hodiť. Letecké spoločnosti vždy menia pravidlá pre hmotnosť povolenej batožiny a príplatky za jej prekročenie sú veru nie malé. A tak si radšej za 10€ kúpme ručnú malú váhu a vždy pred cestou prekontrolujme hmotnosť batožiny. Nepotrebujeme ju síce každý deň, ale jej cena je taká nízka, že sa nám ju oplatí mať aj vtedy, keď ju využijeme iba raz ročne.

Konkurencie schopný životopis jednoducho a za pár minút. Všetko vďaka tejto aplikácii


Životopis. Jeden papier zaplnený textom. Na prvý pohľad a dojem si normálnym ľudským zvažovaním podvedome pomyslíme, že ide iba o nutnú formalitu, ktorá má prerušiť trápne ticho na pohovore a pomôže nám vsunúť nohu medzi dvere. Pritom takýto papier dnes veľakrát rozhoduje, akou cestou pôjde naša kariéra a aký bude náš finančný stav. Rozhoduje najmä v prípade, ak je konkurencia záujemcov o pracovné miesto väčšia.

komunikace

Môže byť, že často zaujme skôr jeho vizuálna podoba než samotný obsah a v konkurencii povedzme dvadsiatich životopisov, ten s najbiednejším vizuálnym prevedením budí najmenšiu mienku, možno aj pokiaľ obsahuje zaujímavý text. Osobne si myslím, že zamestnávatelia by mali klásť dôraz skôr na iné veci než na vizuálne prevedenia papiera, ale doba a realita je iná a moje zmýšľanie to niekedy neoplyvní. Možno sme podobného názoru viacerí, ale okolnosti nás prinútia konať inak a z toho vyplýva, že mnohí ľudia si na prevedení životopisu dajú skutočne záležať. A v tomto bode nám pomôže slovenská aplikácia Kickresume.

nábor

Kickresume je projekt dvoch ľudí, ktorí ho zrealizovali pomerne rýchlo a to v dobe končenia ich štúdia. Títo dvaja mladí ľudia si boli vedomí dôležitosti vizuálneho ale aj prehľadného životopisu, pričom vytvoriť ho cez klasický Word im pripadalo už tuctové a teda pre svojho budúceho zamestnávateľa málo zaujímavé, pritom v niektorých bodoch zbytočne namáhavé. Z tohto podnetu sa pokúsili vytvoriť aplikáciu, pomocou ktorej by vytvorili zaujímavý životopis zábavnou cestou, pričom by ju mohli využiť aj ich spolužiaci. Apikácia vznikla len za pár týždňov, zapáčila sa aj spolužiakom a dnes ju využíva cez  350 000 užívateľov. Dnes je prístupná všetkým užívateľom internetu i mobilných zariadení.

životopis

Do popredia treba spomenúť hlavne jej jednoduché používanie a fakt, že cez Kickresume vytvoríte už na prvý pohľad zaujímavý a prehľadný životopis len za pár minút.
 

Presun kontaktov do nového zariadenia


Asi dostali svoj nový telefón alebo smartfón Určite si lámete hlavu nad tým ako presunúť vaše kontakty do nového zariadenia. Nemusíte zúfať pretože prichádza návod ktorý mám presunúť kontakty jednoduchou  cestou bez použitia počítača či iného zariadenia.

karta
 
»          Presun kontaktov na SIM
Ak ste si vo svojom starom zariadení ukladali kontakty do pamäte telefónu kontakty v novom telefóne určite nenájdete. No Nemusíte sa báť že by ste o svoje kontakty prišli. Stačí ak prídete do nastavenia kontaktov a tam si ich presuniete do sim karty. Teda jednoduchý export z pamäte telefónu do pamäte sim.
 
Ale má to jednu chybičku krásy. Ak máte v jednom kontakte uložené dve čísla po presune budete mať 2 kontakty pod jedným menom. Taktiež sa po presune stratí aj diakritika ale to sa dá potom doladiť v nastaveniach nového zariadenia.
 
»          Z telefónu do pamäte SD
Bude to fungovať na tom istom princípe ako z presunu pamäte telefónu do pamäte sim karty. Stačí ak si svoje kontakty exportuje tie do pamäti SD a následne si ich skopírujte do svojho nového zariadenia. Avšak problém môže nastať vtedy keď staršie zariadenie nepodporuje pamäte SD teda pamäťové karty.
 
mobil

»          Posielanie kontaktov cez Bluetooth
Kontakty taktiež môžete posielať aj cez rozhranie Bluetooth. Chybou Však je že musíte odosielať každý kontakt zvlášť a môže to zabrať aj niekoľko hodín.
 
»          Starý dobrý spôsob
Možno už malo využívaní , ale stále overený najlepší spôsob aký poznáme. Ak máte čas , môžete si svoje kontakty napísať na papier a následne ich zapíšete do nového zariadenia. Viem že to môže trvať aj niekoľko hodín ale takto si môžete byť istý že kontakty budete mať 100 percentné a čísla budú sedieť ku každému kontaktu, teda ak sa nepomýlite.
 
»          Z dotíkáču do dotíkáču
Ak vymieňajte svoj starý smartphon za nový z presunúť kontakty môžete jednoduchým a rýchlym spôsobom. Stačí ak si svoje kontakty uložíte do cloudu a v novom zariadení si ich jednoducho stiahnete do nového zariadenia. Taktiež svoje kontakty môžete získať aj vďaka Gmailu a to tak že si ich jednoducho že si ich synchronizujete. 

Apple Watch núti Apple vypnúť doplnok Walkie-Talkie

Funkcia Walkie-Talkie bola zablokovaná po tom, čo spoločnosť zistila zraniteľnosť, ktorá by mohla umožniť ľudom počúvať na iných telefónoch iPhone, hovorí firma TechCrunch. Apple nevie o použitej zraniteľnosti a neposkytla žiadne podrobnosti o tom, ako to funguje, okrem toho, že „špecifické podmienky a sled udalostí sú potrebné na jej využitie“.iinteligentní hodiny.jpg
Tu je vyhlásenie od Apple pre novinárstvo TechCrunch:
„Boli sme práve oboznámení so zraniteľnosťou súvisiacou s aplikáciou Walkie-Talkie na našich hodinkách a túto funkciu sme deaktivovali. Ospravedlňujeme sa našim zákazníkom za nepríjemnosti a funkčnosť obnovíme čo najskôr. Hoci nie sme si vedomí akéhokoľvek útoku voči zákazníkovi a na jeho využitie sú potrebné špecifické podmienky a sled udalostí, mi berieme bezpečnosť a súkromie našich zákazníkov mimoriadne vážne. Dospeli sme k záveru, že vypnutie doplnku bolo správnym postupom, pretože táto chyba mohla umožniť niekomu, aby počúval cez iPhone iného človeka bez súhlasu. Opäť sa ospravedlňujeme za tento problém.“
Funkcia ponúkala hovory typu push-to-talk prostredníctvom vylepšenej formy FaceTime Audio. Tiež bolo pridané do hodiniek s minuloročnou verziou watchOS 5. Aplikácia samotná je stále nainštalovaná na hodinkách užívateľov, ale hovory neprechádzajú.smartwatch.jpg
To je druhýkrát v tomto roku kedy gigant musel vypnúť FaceTime s volacou službou. V januári bola objavený útok v novej službe s názvom skupinové volanie, ktoré umožnilo ľudom počúvať na zariadeniach skôr, ako bol hovor vyzdvihnutý. Gigant bol pomalý reagovať na túto chybu, ktorá bola oznámená týždeň pred tým, než dostali väčšiu pozornosť.
Vyzerá to, že gigant bol schopný sa dostať von pred problémom v tomto okamihu a načasovanie je pozoruhodný z iného dôvodu – práve včera organizácia prijala rozhodné kroky na odstránenie Zoom server webového softvéru z Mac po tom, čo videokonferencia aplikácie malo veľkú chybu.