Konkurencie schopný životopis jednoducho a za pár minút. Všetko vďaka tejto aplikácii


Životopis. Jeden papier zaplnený textom. Na prvý pohľad a dojem si normálnym ľudským zvažovaním podvedome pomyslíme, že ide iba o nutnú formalitu, ktorá má prerušiť trápne ticho na pohovore a pomôže nám vsunúť nohu medzi dvere. Pritom takýto papier dnes veľakrát rozhoduje, akou cestou pôjde naša kariéra a aký bude náš finančný stav. Rozhoduje najmä v prípade, ak je konkurencia záujemcov o pracovné miesto väčšia.

komunikace

Môže byť, že často zaujme skôr jeho vizuálna podoba než samotný obsah a v konkurencii povedzme dvadsiatich životopisov, ten s najbiednejším vizuálnym prevedením budí najmenšiu mienku, možno aj pokiaľ obsahuje zaujímavý text. Osobne si myslím, že zamestnávatelia by mali klásť dôraz skôr na iné veci než na vizuálne prevedenia papiera, ale doba a realita je iná a moje zmýšľanie to niekedy neoplyvní. Možno sme podobného názoru viacerí, ale okolnosti nás prinútia konať inak a z toho vyplýva, že mnohí ľudia si na prevedení životopisu dajú skutočne záležať. A v tomto bode nám pomôže slovenská aplikácia Kickresume.

nábor

Kickresume je projekt dvoch ľudí, ktorí ho zrealizovali pomerne rýchlo a to v dobe končenia ich štúdia. Títo dvaja mladí ľudia si boli vedomí dôležitosti vizuálneho ale aj prehľadného životopisu, pričom vytvoriť ho cez klasický Word im pripadalo už tuctové a teda pre svojho budúceho zamestnávateľa málo zaujímavé, pritom v niektorých bodoch zbytočne namáhavé. Z tohto podnetu sa pokúsili vytvoriť aplikáciu, pomocou ktorej by vytvorili zaujímavý životopis zábavnou cestou, pričom by ju mohli využiť aj ich spolužiaci. Apikácia vznikla len za pár týždňov, zapáčila sa aj spolužiakom a dnes ju využíva cez  350 000 užívateľov. Dnes je prístupná všetkým užívateľom internetu i mobilných zariadení.

životopis

Do popredia treba spomenúť hlavne jej jednoduché používanie a fakt, že cez Kickresume vytvoríte už na prvý pohľad zaujímavý a prehľadný životopis len za pár minút.