Oživte vaše sledovanie filmov či počúvanie hudby

Kvalitný obraz nie je všetkým, čo rozhoduje o našom zážitku zo sledovania filmu, veľmi dôležitým aspektom je aj zvuk. Klasický televízor, alebo počítač nám síce poskytne dostatočnú hlasitosť, avšak nemôžeme hovoriť o dokonalom zvuku. Ak teda patríte k milovníkom filmov a zvuk je pre vás rozhodujúcim aspektom, musíte si zaobstarať reproduktory navyše. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na Soundbar Creative Stage.

reproduktor
 
Aj keď majú tieto reproduktory v názve slovíčko „stage“, teda pódium, nejedná sa o produkt vhodný na živé koncerty. svoje využitie nájde najmä pri sledovaní filmov, televízie, poprípade hraní počítačových hier. Jedná sa o pomerne rozmerné reproduktory. Ich šírka je až päťdesiatpäť centimetrov a všetky ich časti dokopy vážia viac ako štyri kilogramy. Ak teda používate maličký notebook, alebo zháňate reproduktory, ktoré môžete bez problémov prenášať, poobzerajte sa radšej po niečom menšom.
 
Výhodou týchto reproduktorov je HDMI vstup. Vďaka nemu ich môžete so svojim televízorom prepojiť bez najmenších problémov. ďalšou výhodou je, že sa s vašim zariadením dokážu spárovať. V praxi to znamená, že ak zapnete televízor, reproduktory sa zapnú automaticky spolu s ním. Okrem spomínaného HDMI vstupu, ich môžete so zariadeniami prepojiť aj pomocou USB káblu, alebo Bluetooth.
 
Soundbar Creative Stage kúpite od osemdesiatich eur vyššie.
 
monitory

A čo zvuk?

Zvuk týchto reproduktorov vás príjemne prekvapí. Nejedná sa však o kúsok pre profesionálov, takže nečakajte žiadne zázraky. Pokiaľ však hľadáte kvalitné reproduktory na bežné používanie, ich výkon vám určite postačí. Pri pozeraní filmov, počúvaní hudby, alebo pri hraní hier, máte na výber štyri nastavenia, a to  Cinema, Music, Gaming, alebo Concert. Z týchto názvov nie je ťažké pochopiť, na čo sú určené. Dodatočne si však viete nastaviť aj výšky a basy, takže konečný zvuk si môžete vyladiť presne podľa seba.