Záhradkárstvo bolo, je aj bude moderné!

Ak už naozaj neviete, čo so svojim voľným časom, nevešajte hlavu. Prestalo vás baviť to, čo ste robili doteraz? Nezúfajte, táto činnosť je pre každého. Či už máte doma veľký dvor so záhradou, alebo len malý balkónik, môžete sa do toho smelo pustiť. Čo teda prináša tento čas vŕtania sa v zemi, sadenia kvetov, či byliniek, presádzania, či polievania?

květina.jpg

  • Využitie voľného času – možno si myslíte, že táto činnosť vás zabaví na pár minút, pravdou však je, že záhradkárstvo si vyžaduje veľa trpezlivosti, času a naozaj kvalitne odvedenú prácu.
  • Vyčistenie mysle – jednou z činností, pri ktorej dokážete zrelaxovať je aj táto. Ostanete len vy a vaše rastlinky, máte čas na premýšľanie a môžete konečne z hlavy vypustiť všetky povinnosti, ktoré sa týkajú či už práce, domácnosti, alebo rodiny.
  • Chvíľa pre seba – tento bod úzko súvisí s tým predchádzajúcim, ale jednoducho to je tak. Je to čas len pre vás, kedy sa venujete činnosti, ktorá vás baví a napĺňa.
  • Čerstvý vzduch, príroda – je teda pravdepodobnejšie, že tejto činnosti sa budete venovať vonku a nie vnútri, čiže ako bonus strávite istý čas na čerstvom vzduchu, čo vášmu telu a psychike len a len prospeje.
  • Výsledky – nie je lepší pocit ako vedieť to, že vaša práca prináša isté pozitívne výsledky. Keď po pár týždňoch zbadáte, ako vám klíčia malé paradajky, či sa začne rozrastať váš kvetinový záhon, bude to pocit zadosťučinenia. Neváhajte teda a pustite sa do toho.
  • Vlastné produkty – už ste asi počuli o tom, že to, čo nám ponúkajú dnešné obchody nie je až tak vysoko kvalitné. Čo tak si vypestovať niečo vlastné? Či už zeleninu, alebo ovocie, alebo dokonca bylinky, ktorými budete dochucovať jedlá pri varení.

louka.jpg

Táto činnosť prináša množstvo výhod, ktoré možno sprevádzajú malé nevýhody, ako bolesť krížov, či špinu za nechtami, ale oproti tomu, čo všetko krásne môžete vypestovať a akú krásnu záhradu si môžete vytvoriť je to len maličkosť. Nebojte sa teda pustiť sa do toho a výsledok sa dostaví čoskoro.